Reklama
OPIS LEKU
MENTHOSEPT
tabl. do ssania: 1,5 mg
CETYLPYRIDINIUM CHLORIDE
Tabletki do ssania o działaniu odkażającym. Zawierają czwartorzędowy związek amoniowy o właściwościach bakteriobójczych i grzybobójczych działający w stosunku do drobnoustrojów wywołujących zapalenia jamy ustnej i gardła. Tabletki nie zawierają cukru.
1 tabl. do ssania zawiera 1,5 mg chlorowodorku cetylpyridyny.
Bakteryjne i grzybicze zapalenia jamy ustnej, dziąseł, gardła. W stomatologii, do odkażania jamy ustnej w przypadkach ograniczonej możliwości zabiegów higienicznych jamy ustnej.
Reakcje alergiczne, przemijające zaburzenia smaku. Duże dawki mogą powodować podrażnienie błony śluzowej jamy ustnej i żołądka, nudności, biegunkę.
Dorośli i dzieci powyżej 12 r.ż. Leczniczo: 1 tabl. co 1-2 h, maksymalnie 8 tabl. dziennie. Profilaktycznie: 2-3 tabl. dziennie.
Dzieci powyżej 6 r.ż. Leczniczo: 1 tabl. co 2-3 h, maksymalnie 6 tabl. dziennie. Profilaktycznie: 1-2 tabl. dziennie. Tabletki ssać po posiłku lub co najmniej 30 min. przed posiłkiem.
Ciąża i okres karmienia piersią:
Nie stosować.
tabl. do ssania: (1,5 mg) 20 szt.
R02AA06
Nadwrażliwość na składniki preparatu. Dzieci do 6 r.ż.
Lek osłabia działanie preparatów w postaci roztworów zawierających kwas acetylosalicylowy.
Stosowanie większej ilości tabletek niż zalecane nie zwiększa skuteczności działania i może spowodować podrażnienie błony śluzowej jamy ustnej lub biegunkę.
Reklama
Reklama

KONTAKT NaszeLeki.pl ® ©