Reklama
OPIS LEKU
METHIONIN
drażetki 250 mg.
Stłuszczenie wątroby (marskość wątroby na tle alkoholizmu). Zatrucia po przedawkowaniu leków. Niedokrwistość w ołowicy. Zatrucia pochodzenia jelitowego u niemowląt.
Methionin jest aminokwasem występującym m. in. w mleku i białku jaj. Methionina reguluje w ustroju przemianę tłuszczową.
substancja czynna - methionin.
Methioniny nie wolno podawać w żółtaczce zakaęnej, ostrej niewydolności wątrobowej, śpiączce wątrobowej. Oczekiwany skutek leczenia może ulec zmianie, jeśli Methioninę stosuje się jednocześnie z innymi lekami. Zamiar stosowania innych leków łącznie z Methioniną należy omówić z lekarzem.
Duże dawki leku mogą wywołać zaburzenia przewodu pokarmowego - mdłości, wymioty, brak apetytu. W ciężkim uszkodzeniu wątroby może nastąpić śpiączka wątrobowa.
Dawkę ustala lekarz. Zazwyczaj stosuje się 1-3 g dziennie podczas posiłków.
Ograniczone doświadczenia ze stosowaniem leku w okresie ciąży, należy zatem zasięgnąć opinii lekarza w razie zamiaru stosowania Methioniny podczas ciąży.
Nie wiadomo czy lek przenika do mleka matki, należy zatem zasięgnąć opinii lekarza w razie zamiaru stosowania leku w okresie karmienia dziecka piersią.
drażetki 250 mg.
Reklama
Reklama

KONTAKT NaszeLeki.pl ® ©