Reklama
OPIS LEKU
METRODIN
iniekcje 150 j.m., iniekcje 75 j.m.
Metrodin stosuje się łącznie z gonadotropiną w terapii zaburzeń hormonalnych u kobiet, u których występuje skąpe miesiączkowanie, lub brak miesiączki. Preparat stosuje się również w celu wywołania mnogiego jajeczkowania w zapładnianiu próbówkowym in vitro lub w innych technikach wspomagających zapłodnienie.
Preparat wykazuje aktywność folitropiny.
substancja czynna - urofollitropin
Leku nie wolno stosować u pacjentek z wyoperowaną macicą i jajnikami. Preparatu nie podaje się pacjentkom które przekroczyły 65 rok życia oraz dzieciom.
1/100
- Odczyn w miejscu wstrzyknięcia leku.
- Ciąża mnoga.
- Nadmierna stymulacja jajników z niewielkim wzdęciem i bólem brzucha.

1/1000
- Bardzo silna stymulacja jajników z silnym wzdęciem i bólem brzucha, mdłościami i wymiotami. Średnica jajników wzrasta do 12 cm.

<1/1000
- Wodobrzusze.
- Silna reakcja alergiczna z gorączką, wysypką, obrzękiem oraz zapaścią sytemu krążenia (wstrząs alergiczny).
Dawkę ustala lekarz. Lek u kobiet ze skąpym miesiączkowaniem lub brakiem miesiączki podaje się codziennie lub co drugi dzień w dawce 75-150 j.m. U kobiet miesiączkujących rozpoczyna się podawanie preparatu w ciągu pierwszych 7 dni cyklu miesiączkowego. W trakcie leczenia należy prowadzić badania kontrolne rozwoju pęcherzyka, stężenia estrogenu w moczu, estradiolu w surowicy oraz badania ultrasonograficzne. Lek podaje się domięśniowo.
iniekcje 150 j.m. 10 ampułek + rozpuszczalnik; iniekcje 75 j.m. 10 ampułek + rozpuszczalnik.
Reklama
Reklama

KONTAKT NaszeLeki.pl ® ©