Reklama
OPIS LEKU
METRONIDAZOL ŻEL 1%
krem lub żel 10 mg/g
Żel stosuje się w zakażeniach beztlenowcami oraz pierwotniakami.
Metronidazol jest lekiem stosowanym w zakażeniach wywołanych przez bakterie beztlenowe i pierwotniaki. W formach kremu i żelu zyskał zastosowanie w zewnętrznym leczeniu chorób łojotokowych skóry, wywierając łagodne działanie przeciwzapalne i hamując rozwój bakterii beztlenowych, wrzecionowców i nużeńców. Działa także na niektóre krętki i pierwotniaki. Metronidazol nie wchłania się z powierzchni skóry i nie wywiera działania układowego.
1 g kremu lub żelu zawiera 10 mg metronidazolu.
Trądzik różowaty, wyprysk łojotokowy, mieszane zakażenia bakteryjne skóry twarzy, dermatitis perioralis, trądzik różowaty posterydowy.
Podczas leczenia należy unikać ekspozycji na słońce.
Nie stwierdzono niekorzystnych objawów ogólnych. Może występować alergia kontaktowa na metronidazol. Preparat może być źle znoszony przez osoby nadwrażliwością na światło słoneczne i skłonnością do odczynów fotoalergicznych i fototoksycznych.
Krem lub żel nakłada się cienką warstwą na zmiany skórne, 2 x dziennie, rano i wieczorem. Okres leczenia 3-6 tyg. Leczenie może być powtarzane. Obie postacie leków można stosować na przemian, co 12 h. Zaleca się zewnętrzne zastosowanie kremu i żelu Metronidazol z ogólną antybiotykoterapią.
Nie należy stosować w I trymestrze ciąży ciąży.
tuba 15 g
D06BX
Nadwrażliwości na metronidazol i pochodne metronidazolu.
Reklama
Reklama

KONTAKT NaszeLeki.pl ® ©