Reklama
OPIS LEKU
MICOTER
krem 10 mg/ml; płyn 10 mg/ml
Infekcje grzybicze skóry i paznokci. Łupież pstry i rumieniowy. Lek w płynie nadaje się do leczenia wilgotnych powierzchni, jak np. grzybicy stóp, a także do leczenia grzybicy paznokci oraz owłosionych części ciała. Krem nadaje się do leczenia przesuszonych powierzchni skóry.
Micoter ma działanie grzybobójcze. Działa również na rzęsistka pochwowego.
substancja czynna - clotrimazole
Lek w płynie nie nadaje się do leczenia oczu ze względu na zawarte w nim składniki konserwujące, które drażnią błony śluzowe oka. Leczenie grzybicy pochwy powinno odbywać się w okresie pauzy między miesiączkami. W razie wystąpienia miesiączki w trakcie leczenia należy kurację przerwać. Leku nie należy stosować w nadwrażliwości na clotrimazol.
1/1000
-Lokalne podrażnienie skóry.
Dawkę ustala lekarz. Zazwyczaj w leczeniu grzybicy stóp stosuje się lek 2-3 razy dziennie. Leczenie trwa 3-4 tygodni, w celu jednak uniknięcia powtórnej infekcji należy kurację prowadzić dodatkowo przez 2 tygodnie po całkowitym zaniknięciu objawów grzyba.
Należy postępować następująco: nogi należy umyć mydłem i dokładnie wysuszyć, zwłaszcza powierzchnie między palcami. Płyn lub krem, należy wcierać dokładnie w chore miejsca lub według zaleceń lekarza.
Preparatu nie stosuje się dzieciom poniżej 10 roku życia bez przepisu lekarza, ponieważ grzybica stóp nie występuje u dzieci w tym wieku.
Istnieje prawdopodobieństwo, że preparat oddziałuje na płód. Nie wolno stosować leku w okresie ciąży
Lek przenika do mleka matki, lecz oddziaływanie na karmione dziecko jest mało prawdopodobne.
krem 10 mg/g a 10 g, a 15 g, a 20 g, a 30 g; płyn 10 mg/ml a 30 ml.
trwałość Preparaty Micoter należy przechowywać w lodówce. Maść do oczu traci ważność w 3 tygodnie po otwarciu opakowania.
Reklama
Reklama

KONTAKT NaszeLeki.pl ® ©