Reklama
OPIS LEKU
MIVACRON
iniekcje 2 mg/ml
Intubacja przy mechanicznej wentylacji. Zwiotczanie mięśni podczas znieczulania ogólnego i krótkotrwałych zabiegów chirurgicznych (maksymalnie 40 minut).
Mivacron jest krótko działającym środkiem rozluźniającym mięśnie, dzięki blokowaniu receptorów acetylocholiny. Działanie Mivacronu następuje po 1-2 minutach od jego podania i ustępuje szybko. Całkowity powrót do stanu wyjściowego u pacjentów z normalnie działającą wątrobą następuje po 15 minutach. Czas działania preparatu zależy od podanej dawki oraz miejsca wstrzyknięcia.
substancja czynna - mivacurium chloride
Leku nie należy podawać pacjentom cierpiącym na miastenię gravis, lub zaburzenia w przewodnictwie mięśniowo-nerwowym oraz w wyczerpaniu. Lek należy podawać z ostrożnością pacjentom z zaburzoną funkcją wątroby oraz noworodkom. Pacjenci z zaburzoną funkcją wątroby reagują na lek znacznie silniej. Mivacron działa równie silnie na mięśnie klatki piersiowej, jak na pozostałe mięśnie. Pacjentom cierpiącym na choroby sercowe lub astmę należy lek podawać powoli w ciągu co najmniej 60 sekund. Zaburzenia w gospodarce wodnej ustroju mogą znacznie zmienić wrażliwość na Mivacron. Leku nie należy podawać łącznie z suksametonium. Następujące leki przedłużają działanie Mivacronu: antybiotyki - aminoglykozydowe, polimyxina, spektynomycyna, tetracyklina, linkomycyna i klindamycyna; preparaty nasercowe - propranolol, antagoniści wapnia, lidokaina, prokainamid, chinidyna; diuretyki -furosemid oraz diuretyki tiazydowe, mannitol oraz acetazolamid, ponadto sole magnezu, litu oraz ketamina.
>1/100
- Zaczerwienienie skóry.
- Spadek ciśnienia tętniczego.
- Przyspieszona lub zwolniona praca serca.
- Pokrzywka.
- Świszczący oddech.
- Skurcz oskrzeli.

<1/1000
- Zawroty głowy.
- Niedotlenienie.
- Zaburzenia rytmu serca.
- Podrażnienie i odczyn w miejscu podania zastrzyku.
- Skurcz mięśni.
- Przedłużone działanie leku - bezwład mięśni.
Dawkę ustala lekarz anestezjolog.
Ograniczone doświadczenia ze stosowaniem leku w okresie ciąży O zastosowaniu preparatu podczas ciąży decyduje lekarz.
Nie wiadomo czy lek przenika do mleka matki, O podaniu leku w okresie karmienia dziecka piersią musi zadecydować lekarz.
iniekcje 2 mg/ml 5 ampułek po 5 ml, 5 ampułek po 10 ml.
Zamknięte opakowanie traci ważność po 3 miesiącach przechowywania w temperaturze pokojowej. Ampułka zachowuje ważność 12 godzin od momentu
Reklama
Reklama

KONTAKT NaszeLeki.pl ® ©