Reklama
OPIS LEKU
MOBIC
iniekcje 10 mg/ml; czopki 7,5 mg; czopki 15 mg; tabletki 7,5 mg; tabletki 15 mg.
Stany zapalne na tle zniekształceń stawów. Artroza.
Mobic jest niesteroidowym preparatem o działaniu przeciwzapalnym, przeciwbólowym i przeciwgorączkowym. Preparat przeciwdziała syntezie prostaglandyn - substancji odpowiedzialnych za odczuwanie bólu i procesy zapalne. Mobic zapobiega również akumulacji leukocytów w miejscach stanów zapalnych skóry.
substancja czynna - meloxikam.
Leku nie wolno podawać pacjentom uczulonym na meloxikam, kwas acetylosalicylowy, lub inne preparaty z grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych. Preparatu nie wolno podawać chorym na wrzód żołądka, pacjentom z poważnie zaburzoną funkcją nerek lub wątroby. Leku nie podaje się pacjentom poniżej 15 roku życia. Lek należy podawać ostrożnie pacjentom cierpiącym na niewydolność serca, nerek lub wątroby, cukrzycę; pacjentom odwodnionym, zwłaszcza jeśli przekroczyli oni 65 rok życia, gdyż istnieje ryzyko pogorszenia funkcji nerek. Preparatu w czopkach nie podaje się pacjentom skłonnym do krwawień z odbytnicy.
Oczekiwany skutek leczenia może ulec zmianie, jeśli Mobic stosuje się jednocześnie z innymi lekami. Należy więc poradzić się lekarza w razie zamiaru stosowania innych leków łącznie z preparatem. Leku nie wolno podawać łącznie z kwasem acetylosalicylowym lub innymi przeciwzapalnymi środkami niesteroidowymi.
>1/100- Bóle i zawroty głowy. Obrzęk kończyn. Spadek liczby białych ciałek krwi i płytek krwi. Anemia. Biegunka lub zaparcie. Mdłości i wymioty. Bóle brzucha.
1/1000- Wyczerpanie. Pokrzywka. Nadciśnienie tętnicze. Przyspieszona akcja serca. Stan zapalny przełyku, podrażnienie błony śluzowej żołądka, choroba wrzodowa. Zmiany w pracy wątroby i nerek. Szum w uszach.
<1/1000- Zapalenie jelit. Uczulenie na promienie ultrafioletowe. Dychawica oskrzelowa.
Lek należy podawać wedle zaleceń lekarza. Zazwyczaj dorosłym 7,5 mg - 15 mg raz dziennie w postaci tabletki lub czopku.
Zastrzyki podaje wykwalifikowany personel służby zdrowia według zaleceń lekarza.
Nie należy stosować preparatu w okresie ciąży.
Nie wiadomo czy Mobic przenika do mleka matki, należy zatem zasięgnąć opinii lekarza w razie zamiaru stosowania leku w okresie karmienia dziecka piersią.
iniekcje 10 mg/ml 5 ampułek po 1,5 ml; czopki 7,5 mg 6 szt.; czopki 15 mg 6 szt.; tabletki 7,5 mg 10 szt., 30 szt., 100 szt.; tabletki 15 mg 10 szt., 30 szt., 100 szt.
Reklama
Reklama

KONTAKT NaszeLeki.pl ® ©