Reklama
OPIS LEKU
MODIVID
iniekcje 500 mg; iniekcje 1000 mg; iniekcje 2000 mg.
Infekcje dróg moczowych, dolnych i górnych, infekcje dróg oddechowych. Rzeżączka.
Modivid jest antybiotykiem z grupy cefalosporyn. Działa niszcząco na wiele szczepów bakterii poprzez hamowanie syntezy ich ścian komórkowych.
substancja czynna - cefodizime.
Leku nie wolno stosować w uczuleniu na cefalosporyny lub penicylinę. Pacjenci cierpiący na dychawicę oskrzelową, uczulenia, stany zapalne jelit, a zwłaszcza jelita grubego powinni powiadomić o tym lekarza przed zastosowaniem Modividu. Oczekiwany skutek leczenia może ulec zmianie, jeśli Modivid stosuje się jednocześnie z innymi lekami. Zamiar podawania innych leków w trakcie kuracji antybiotykiem należy omówić z lekarzem. Nie wolno mieszać leku w strzykawce z antybiotykami aminoglikozydowymi. Jednoczesne podawanie furosemidu może wywołać uszkodzenie nerek. Leku nie podaje się dzieciom.
Lek jest na ogół dobrze tolerowany, wiadomo jednak, że może wywołać zaburzenia przewodu pokarmowego - biegunkę, nudności, wymioty. Ponadto może pojawić się uczulenie w postaci wysypki, gorączki, szoku anafilaktycznego. Ból i odczyn w miejscu podania leku. Zmiany w obrazie krwi, spadek liczby limfocytów, trombocytów oraz granulocytów. Anemia. Zmiany w pracy wątroby, podwyższenie poziomu trójglicerydów.
Dawkę ustala lekarz. Zazwyczaj podaje się 1000 - 2000 mg co 12 lub 24 godziny domięśniowo lub dożylnie. Wysokość dawki zależy od wagi ciała pacjenta oraz typu schorzenia.
Istnieje prawdopodobieństwo uszkodzenia płodu. Nie wolno stosować leku w okresie ciąży. Nie wolno karmić dziecka piersią w okresie podawania leku.
iniekcje 500 mg 1 fiolka + rozpuszczalnik; iniekcje 1000 mg 1 fiolka + rozpuszczalnik; iniekcje 2000 mg 1 fiolka + rozpuszczalnik.
Reklama
Reklama

KONTAKT NaszeLeki.pl ® ©