Reklama
OPIS LEKU
MUCOLEN
czopki 50 mg; drażetki 50 mg.
Astma. Przewlekłe zapalenie oskrzeli.
Mucolen jest lekiem przeciwastmatycznym. Powoduje rozkurcz oskrzeli. Działa uspokajająco. Nie wpływa tłumiąco na ośrodek oddechowy. Działa również przeciwkaszlowo.
substancja czynna - eprazinone dihydrochloride
Preparatu nie wolno podawać w uczuleniu na Mucolen. Oczekiwany skutek leczenia może ulec zmianie, jeśli Mucolen stosuje się jednocześnie z innymi lekami. Zamiar stosowania innych leków w trakcie stosowania Mucolenu należy omówić z lekarzem. Mucolen potęguje działanie teofiliny.
Lek upośledza sprawność psychofizyczną, dlatego też nie wolno prowadzić pojazdów mechanicznych ani wykonywać czynności precyzyjnych w trakcie stosowania preparatu.
Brak danych statystycznych na temat działań ubocznych. Wiadomo jednak, że lek wywołuje senność oraz zaburzenia w koncentracji uwagi.
Dawkę ustala lekarz. Zazwyczaj dorosłym 100 mg rano oraz 100 mg wieczorem doodbytniczo lub doustnie.
Ograniczone doświadczenia ze stosowaniem leku w okresie ciąży, należy zatem zasięgnąć opinii lekarza w razie zamiaru stosowania preparatu podczas ciąży.
Nie wiadomo czy lek przenika do mleka matki, należy zatem zasięgnąć opinii lekarza w razie zamiaru stosowania leku w okresie karmienia dziecka piersią.
czopki 50 mg a 6 szt.; drażetki 50 mg a 20 szt.
Reklama
Reklama

KONTAKT NaszeLeki.pl ® ©