Reklama
OPIS LEKU
NARKAMON
iniekcje 1,0%; 5,0%
Wprowadzenie do znieczulenia w zabiegach chirurgicznych jako jeden ze środków znieczulających lub jako samodzielny środek znieczulający w czasie zabiegów diagnostycznych lub krótkich zabiegów chirurgicznych.
Narkamon powoduje znieczulenie ogólne (narkozę). Narkamon nie wywołuje większego oddziaływania na odruchy w mięśniach krtani lub przełyku. Preparat działa stymulująco na system oddychania oraz krążenie krwi...
substancja czynna - ketamine
Preparatu nie wolno podawać pacjentom, dla których podwyższenie ciśnienia stanowi poważne ryzyko, pacjentom cierpiącym na napady drgawek z utratą przytomności. Lek należy podawać ostrożnie u pacjentów z niewydolnością serca, podwyższonym ciśnieniem śródczaszkowym, uszkodzeniem lub chorobami centralnego systemu nerwowego, jaskrą. Lek należy stosować ostrożnie u osób zatrutych alkoholem oraz pacjentów chorych psychicznie.
Lek upośledza sprawność psychofizyczną, dlatego też nie wolno prowadzić pojazdów mechanicznych ani wykonywać czynności precyzyjnych po jego zastosowaniu. Oczekiwany skutek leczenia może ulec zmianie, jeśli Narkamon stosuje się jednocześnie z innymi lekami. zamiar stosowania innych leków łącznie z Narkamonen należy omówić z lekarzem.
Alkohol wzmaga działanie preparatu.
>1/100
- Przejściowe podwyższenie ciśnienia i przyspieszona akcja serca.
- W trakcie działania leku pacjent śni intensywnie i po przebudzeniu nie potrafi rozróżnić rzeczywistości od snów-splątanie.

1/1000
- Drgawki.
- Ból w miejscu wstrzyknięcia oraz zaczerwienienie i podrażnienie skóry.
- Wysypka.
- Zwiększona intensywność oddechu.
- Podwójne widzenie.
- Niezależne od woli ruchy gałek ocznych.
- Wzrost ciśnienia śródgałkowego.

<1/1000
- Arytmia.
- Zwolnienie akcji serca.
- Spadek ciśnienia krwi.
Dawkę ustala lekarz. Lek może być podawany dożylnie lub domięśniowo. Preparat stosuje się jedynie w lecznictwie zamkniętym Zastrzyki wykonuje wyłącznie służba zdrowia, która udziela bliższych informacji o leku.
Nie stwierdzono jakiegokolwiek szkodliwego wpływu preparatu na płód.
Przenika do mleka matki, lecz oddziaływanie na karmione dziecko jest mało prawdopodobne.
iniekcje 1% a 10 ampułek po 10 ml; iniekcje 5% a 5 ampułek po 2 ml.
Reklama
Reklama

KONTAKT NaszeLeki.pl ® ©