Reklama
OPIS LEKU
NATRIUM FLUORATUM
tabletki do ssania 1 mg; tabletki do ssania 0,5 mg.
Zapobieganie próchnicy zębów, zwłaszcza w okręgach, gdzie woda jest uboga w fluor. Podstawowym zabiegiem w zapobieganiu próchnicy zębów jest stosowanie pasty do zębów zawierającej fluor.
Fluor przeciwdziała próchnicy zębów. Pod wpływem fluoru powie-rzchnia zębów - emalia - twardnieje. Fluor przeciwdziała przyleganiu bakterii do emalii i hamuje wzrost bakterii wywołujących próchnicę.
substancja czynna - sodium fluoride.
>1/100- W razie regularnego stosowania tabletek fluoru u dzieci poniżej 8 roku życia mogą pojawić się przebarwienia zębów w postaci białych plam na emalii.
Przy przedawkowaniu i nadwrażliwości na fluor może wystąpić niedoczynność tarczycy, skórne odczyny alergiczne oraz zaburzenia przewodu pokarmowego - nudności, wymioty i biegunka.
Dawkę ustala lekarz dentysta dostosowując ją do potrzeb pacjenta. Tabletki należy ssać w przerwach między posiłkami. Fluor podaje się przez 9 miesięcy w roku. Przerwę w stosowaniu preparatu należy zrobić w miesiącach letnich.
Ograniczone doświadczenia ze stosowaniem leku w okresie ciąży, należy zatem zasięgnąć opinii lekarza w razie zamiaru stosowania preparatu podczas ciąży.
Nie wiadomo czy lek przenika do mleka matki, należy zatem zasięgnąć opinii lekarza w razie zamiaru stosowania leku w okresie karmienia dziecka piersią.
tabletki do ssania 1 mg a 20 szt.; tabletki do ssania 0,5 mg a 50 szt.
Reklama
Reklama

KONTAKT NaszeLeki.pl ® ©