Reklama
OPIS LEKU
NAVOBAN
iniekcje 1 mg/ml; kapsułki 5 mg.
Zapobieganie mdłościom i wymiotom wywołanym przez leczenie cytostatykami. Zapobieganie mdłościom i wymiotom przed i po operacjach chirurgicznych.
Tropisetron jest antagonistą receptorów serotoniny 5-HT(3). W wyniku jego działania ustępują mdłości i wymioty. Efekt ten utrzymuje się przez 24 godziny od podania leku.
substancja czynna - tropisetron.
Preparatu nie wolno podawać osobom, uczulonym na tropisetron. Leku nie podaje się pacjentom ze znacznie upośledzoną funkcją nerek lub wątroby. Leku nie wolno podawać dzieciom. Pacjenci cierpiący na nadciśnienie tętnicze nie mogą dostawać leku w dawce większej niż 10 mg dziennie. Lek należy stosować ostrożnie pacjentom zażywającym leki nasercowe jak betablokery oraz leki przeciwarytmiczne. Oczekiwany skutek leczenia może ulec zmianie, jeśli preparat stosuje się jednocześnie z innymi lekami. U starszych pacjentów należy kontrolować ciśnienie krwi podczas leczenia.
>1/100- Bóle głowy, zmęczenie. Zaburzenia trawienne, biegunka, zaparcie.
1/1000- <1/1000-Bóle brzucha. Zawroty głowy.
Dawkę ustala lekarz. Zastrzyki wykonuje wyłącznie wykwalifikowany personel służby zdrowia, który udziela bliższych informacji o leku. Lek w kapsułkach należy zażywać rano na czczo, co najmniej na 1 godzinę przed posiłkiem.
Istnieje prawdopodobieństwo, że preparat oddziałuje na płód. Nie wolno zażywać leku w okresie ciąży. Nie należy stosować leku w okresie karmienia dziecka piersią
iniekcje 1 mg/ml 1 ampułka po 1 ml; kapsułki 5 mg 5 szt.
Reklama
Reklama

KONTAKT NaszeLeki.pl ® ©