Reklama
OPIS LEKU
NETROMYCIN
iniekcje 100 mg/ml; iniekcje 25 mg/ml.
Poważne zagrażające życiu infekcje bakteriami wrażliwymi na Netromycin (posocznica, zapalenie wsierdzia).
Netromycin jest antybiotykiem skutecznym wobec wielu szczepów bakteryjnych. Preparat należy do grupy aminoglykozydów. Antybiotyk hamuje syntezę protein w komórce bakterii i dzięki temu unicestwia je. Netromycin nie wchłania się z przewodu pokarmowego, dlatego podawany jest dożylnie lub domięśniowo.
substancja czynna - netilmicin sulfate.
Preparatu nie wolno podawać w uczuleniu na aminoglykozydy. Lek stosuje się noworodkom jedynie w infekcjach zagrażających życiu. Jednoczesne podawanie antybiotyków z grupy cefalosporyn może wywołać poważne uszkodzenie nerek.
>1/100- Wysypka, świąd. Białko w moczu, wzrost kwasu moczowego w moczu. Zawroty głowy i zaburzenia równowagi. Pogorszenie się słuchu.
1/1000- Zmiany obrazu krwi. Pokrzywka. Zmiany w pracy wątroby.
<1/1000- Bóle głowy. Anemia. Obniżenie ciśnienia krwi. Uszkodzenie nerek.
Dawkę ustala lekarz. Przed ustaleniem dawki należy zbadać koncentrację leku w osoczu. Leczenie trwa na ogół 7-14 dni. W czasie leczenia pacjent powinien spożywać dużo płynów.
Już po paru dniach leczenia następuje wyraęna poprawa stanu chorego. Nie oznacza to jednak, że kurację można zakończyć. Przedwczesne zakończenie przepisanej kuracji grozi bowiem nawrotem infekcji.
Ryzyko uszkodzenia płodu. Nie wolno podawać Netromycyny podczas ciąży.
Nie wiadomo czy lek przenika do mleka matki, należy zatem zasięgnąć opinii lekarza w razie zamiaru stosowania leku w okresie karmienia dziecka piersią.
iniekcje 100 mg/ml a 1 fiolka po 2 ml (Instytut Biotechnologii i Antybiotyków, Polska); iniekcje 25 mg/ml a 1 fiolka po 2 ml; iniekcje 100 mg/ml a 1 fiolka po 2 ml (Schering-Plough).
Reklama
Reklama

KONTAKT NaszeLeki.pl ® ©