Reklama
OPIS LEKU
NITROFURAZON
tabletki do ssania 5 mg; maść 0,2%; zasypka 0,2%
Maść i zasypka - stany zapalne skóry wywołane przez wrażliwe na lek drobnoustroje, wyprzenia bakteryjne i drożdżakowate. Uszkodzenia termiczne, oparzenia I i II stopnia, czyraczność, owrzodzenia podudzi. Maść jest odpowiednia w leczeniu suchych zmian skórnych, natomiast zasypkę stosuje się na wilgotne sączące się zmiany skórne.
Tabletki do ssania - zakażenia jamy ustnej i gardła, zapalenie migdałków w anginie. Zapalenie błony śluzowej jamy ustnej i języka.
Nitrofurazon działa bakteriostatycznie na bakterie, niektóre pierwotniaki, jak Trypanosoma (przenoszone przez muchę Tse tse i wywołujące śpiączkę) oraz grzyby.
substancja czynna - nitrofural
Leku nie wolno podawać w uczuleniu na Nitrofurazon. Lek należy stosować ostrożnie u pacjentów z niewydolnością nerek lub wątroby.
Brak danych statystycznych na temat działań niepożądanych preparatu. Wiadomo jednak, że stosowanie miejscowe może powodować uczulenie skórne. Tabletki mogą wywołać nudności, wymioty, bóle głowy i stawów.
Tabletkę ssać co 2-3 godzin. Maść lub zasypkę stosować na chore miejsce 2-3 razy dziennie.
Ograniczone doświadczenia ze stosowaniem leku w okresie ciąży, należy zatem zasięgnąć opinii lekarza w razie zamiaru stosowania preparatu podczas ciąży.
Nie wiadomo czy lek przenika do mleka matki, należy zatem zasięgnąć opinii lekarza w razie zamiaru stosowania leku w okresie karmienia dziecka piersią.
tabletki do ssania 5 mg a 20 szt.(Polfa); maść 0,2% a 25 g; zasypka 0,2% a 12 g (Unia).
Reklama
Reklama

KONTAKT NaszeLeki.pl ® ©