Reklama
OPIS LEKU
NORCURON
iniekcje 4 mg.
Rozluęnienie mięśni przed zabiegami chirurgicznymi.
Norcuron blokuje przewodnictwo impulsów z zakończeń nerwowych do mięśni. Powoduje to rozluęnienie mięśni. Preparat nie ma wpływu na krążenie krwi lub wyzwalanie się histaminy z komórek. Norcuron zaczyna działać w ciągu 2 minut od jego wstrzyknięcia a działanie jego utrzymuje się 20-30 minut. Działanie leku może być dłuższe u pacjentów z niewydolnością nerek - lek wydala się głównie przez nerki.
substancja czynna - vecuronium bromide.
Leku nie wolno stosować w miastenii gravis - chorobliwym zwiotczeniu mięśni. Pacjenci cierpiący na niewydolność wątroby, astmę, zbyt niskie stężenie wapnia, potasu oraz sodu w ustroju powinni powiadomić o tym lekarza przed rozpoczęciem kuracji. Lek stosuje się ostrożnie pacjentom wycieńczonym, pacjentom z nadwagą z uszkodzeniem mięśni. Poważne zaburzenia w równowadze eletrolitów należy leczyć przed zastosowaniem Norcuronu.
Norcuron wywołuje depresję oddychynia. Lek wzmacnia działanie preparatów znieczulających mi in. halotanu, eteru, ketaminy, fentanylu oraz tiopentalu.
Preparat jest na ogół dobrze tolerowany.
<1/1000- Reakcje alergiczne. Wstrząs alergiczny. Podrażnienie w miejscu wstrzyknięcia leku.
Dawkę ustala lekarz. Lek stosuje się wyłącznie w lecznictwie zamkniętym. Zastrzyki wykonuje wyłącznie służba zdrowia, która udziela bliższych informacji o leku.
Ograniczone doświadczenia ze stosowaniem leku w okresie ciąży, należy zatem zasięgnąć opinii lekarza w razie zamiaru stosowania Norcuronu podczas ciąży.
Nie wiadomo czy lek przenika do mleka matki, należy zatem zasięgnąć opinii lekarza w razie zamiaru stosowania leku w okresie karmienia dziecka piersią.
iniekcje 4 mg a 25 fiolek z substancją suchą + 25 ampułek z rozpuszczalnikiem.
Lek należy chronić od światła. Substancja przygotowana do wstrzyknięcia traci ważność po 12 godzinach od chwili jej przyrządzenia.
Reklama
Reklama

KONTAKT NaszeLeki.pl ® ©