Reklama
OPIS LEKU
NORPROLAC
tabletki 25 µg; 50 µg; 75 µg; 150 µg
Nadmierne wydzielanie się mleka z gruczołów mlecznych na tle zaburzeń hormonalnych, również na tle nowotworu przysadki, z objawami skąpych miesiączek lub braku miesiączki oraz niepłodności.
Norprolac jest selektywnym antagonistą receptorów D2 dopaminy. Preparat zatrzymuje wydzielanie się prolaktyny. Lek zaczyna działać w 2 godziny po zażyciu, a działanie utrzymuje się przez 24 godziny.
substancja czynna - qunagolide
Leku nie wolno podawać w silnie zaburzonej funkcji wątroby lub nerek. Kobiety nie pragnące zajść w ciążę powinny stosować skuteczny środek antykoncepcyjny w czasie leczenia. Pacjentki cierpiące na zaburzenia psychiczne powinny powiadomić o tym lekarza przed rozpoczęciem kuracji preparatem. Lek może upośledzać sprawność psychofizyczną, dlatego też nie należy prowadzić pojazdów mechanicznych, ani wykonywać czynności precyzyjnych w trakcie jego stosowania. Oczekiwany skutek leczenia może ulec zmianie, jeśli Norprolac stosuje się jednocześnie z innymi lekami. Należy więc poradzić się lekarza w razie zamiaru stosowania innych leków łącznie z preparatem.
Nie należy spożywać alkoholu w trakcie leczenia, ponieważ alkohol wzmaga działanie leku.
Preparatu nie podaje się dzieciom ani pacjentkom powyżej 65 roku życia.
>1/100
- Bóle i zawroty głowy.
- Uczucie zmęczenia.
- Słabość mięśni.
- Nagły spadek ciśnienia przy zmianie pozycji ciała na pionową.
- Brak Apetytu.
- Senność.
- Mdłości i wymioty.
- Bóle brzucha.
- Zaparcie lub biegunka.
- Obrzęk błon śluzowych nosa.

<1/1000
- Zaburzenia psychiczne.
Dawkę ustala lekarz dostosowując ją do potrzeb pacjentki. Lek należy zażywać raz dziennie, wieczorem, łącznie z pożywieniem. Kurację rozpoczyna się od tabletki o najniższej mocy 25 µg, po trzech dniach należy zażywać 50 µg do dnia szóstego. Od 7 dnia podaje się 75 mg dziennie. W razie potrzeby dawkę można zwiększyć do 150 µg dziennie.
Istnieje prawdopodobieństwo, że preparat oddziałuje na płód. Nie należy stosować leku w ciąży. Lek wstrzymuje wydzielanie się mleka z gruczołów mlecznych.
tabletki 25 µg 3 szt. + tabletki 50 µg 3 szt.; tabletki 75 µg 30 szt.; tabletki 150 µg 30 szt.
Norprolac należy chronić od światła i przechowywać w suchym miejscu.
Reklama
Reklama

KONTAKT NaszeLeki.pl ® ©