Reklama
OPIS LEKU
OFTIPAN
żel do oczu 5 mg
POLYACRYLIC ACID
Preparat składający się z fazy stałej i płynnej. W fazie stałej, będącej trójwymiarowym szkieletem z kwasu poliakrylowego, dzięki ładunkowi elektrycznemu zamknięta jest woda. Po zakropleniu żelu w momencie zamykania powiek następuje zagęszczenie szkieletu żelowego z jednoczesnym uwalnianiem pewnej ilości cząsteczek wody. Z chwilą otwierania powiek przestrzenna struktura szkieletu poliakrylowego ulega odtworzeniu, a cząsteczki wody ponownie się w nią wbudowują. Preparat zapewnia prawidłowe nawilżenie powierzchni oka, zmniejsza ryzyko występowania zakażeń oka spowodowanych zmniejszonym usuwaniem ciał obcych i patogenów.
1 g żelu zawiera 5 mg kwasu poliakrylowego jako środka nawilżającego.
Substancje pomocnicze: cetrimid, sorbitol, wersenian disodowy, wodorotlenek sodu, wodę oczyszczoną.
Upośledzone wydzielanie cieczy łzowej, zespół "suchego oka".
W trakcie stosowania preparatu nie należy używać soczewek kontaktowych.
1 kropla żelu do worka spojówkowego zwykle 3-5x/dobę oraz przed snem. Przy jednoczesnym stosowaniu innych leków okulistycznych żel należy podawać jako ostatni po upływie 5 min.
Preparat może być stosowany w czasie ciąży i laktacji.
tuba 10 g
S01XA
Nadwrażliwość na którykolwiek ze składników preparatu.
Nie są znane.
Nie są znane objawy.
Zakraplając lek należy tubkę trzymać pionowo nad okiem, wówczas wypływa z niej niewielka kropla, łatwo oddzielająca się od kaniuli. Preparat może przejściowo wpływać na czynność widzenia opóźniając szybkość reakcji.
Reklama
Reklama

KONTAKT NaszeLeki.pl ® ©