Reklama
OPIS LEKU
ONCO TICE
iniekcje.
Pierwotny lub nawrotowy nowotwór pęcherza moczowego w stadium in situ, zapobiegawczo po usunięciu raka pęcherza.
Działanie bakterii BCG przeciw nowotworowi pęcherza moczowego nie jest do końca wyjaśnione. Jednak po instilacji preparatu bezpośrednio do pęcherza moczowego obserwuje się zmniejszenie nowotworu.
substancja czynna - Mycobacterium bovis - bakterie BCG.
Leku nie podaje się pacjentom z osłabioną odpornością immunologiczną, pacjentom zakażonym HIV. Podanie leku pacjentom z uszkodzoną błoną śluzową pęcherza grozi ustrojowe zakażenie gruźlicą. W razie infekcji dróg moczowych należy przerwać leczenie Onco-TICE. Pacjent nie powinien spożywać płynnych potraw lub pić na 4 godziny przed zabiegiem, ani w czasie zabiegu. Preparat powinien pozostawać w pęcherzu moczowym przez co najmniej 2 godziny.
>1/100- Grypopodobne objawy. Lekkie podwyższenie temperatury ciała. Częste parcie na mocz.
1/1000- Gorączka ponad 39o C. Stan zapalny stercza.
<1/1000- Infekcja gruźlicza. Reakcja alergiczna w postaci zapalenia stawów, bólu stawów, wysypki. Zatrzymanie moczu. Zapalenie jąder.
Dawkę ustala lekarz. Przed zabiegiem należy dokładnie opróżnić pęcherz. Pacjentów leżących należy co 15 minut obracać, aby preparat zetknął się z całą błoną śluzową pęcherza. Wlew dopęcherzowy wykonuje się raz tygodniowo w ciągu 6 tygodni. Następnie po 6 tygodniach przerwy 1 wlew miesięcznie w ciągu 12 miesięcy.
Istnieje prawdopodobieństwo, że preparat oddziałuje na płód. Nie wolno stosować leku w okresie ciąży. Nie wiadomo czy preparat nie przenika do mleka matki. Zamiar stosowania leku podczas karmienia piersią należy omówić z lekarzem.
tabletki 5 mg a 20 szt.
Reklama
Reklama

KONTAKT NaszeLeki.pl ® ©