Reklama
OPIS LEKU
ORONAZOL
tabletki 200 mg.
Poważne infekcje grzybicze skóry, paznokci oraz ogólnoustrojowe. Zapobiegawczo przeciw infekcjom grzybiczym u pacjentów z osłabioną odpornością immunologiczną (AIDS).
Oronazol jest lekiem przeciwgrzybiczym. Działa na wiele szczepów grzybów, powodujących zarówno schorzenia skóry jak i systemowe. Oronazol zakłóca syntezę błony komórkowej mikroorganizmu i w ten sposób uniemożliwia jego funkcje życiowe, powodując rozpad komórki.
substancja czynna - ketoconazole.
Oronazolu nie wolno stosować w chorobach wątroby, centralnego systemu nerwowego oraz jednocześnie z lekiem przeciwuczuleniowym - terfenadyną. W trakcie leczenia należy przeprowadzać regularne kontrole pracy wątroby. Pacjenci cierpiący na cukrzycę powinni powiadomić o tym lekarza przed rozpoczęciem kuracji.
Nie należy spożywać alkoholu w trakcie leczenia, ponieważ alkohol wzmaga działanie preparatu. W wyniku spożycia alkoholu podczas kuracji może nastąpić obrzęk kończyn, mdłości, ból głowy i silne zaczerwienienie oraz świąd skóry.
Oczekiwany skutek leczenia może ulec zmianie, jeśli Oronazol stosuje się jednocześnie z innymi lekami. Zamiar zażywania innych leków jednocześnie z preparatem należy omówić z lekarzem.
1/100- Mdłości, bóle brzucha oraz biegunka. Wysypka, świąd. Należy skontaktować się z lekarzem w razie wystąpienia skórnych objawów.
1/1000- Przejściowo zmieniona praca wątroby. <1/1000- Żółte zabarwienie skóry oraz białek oczu, jako oznaka żółtaczki. Reakcje alergiczne, jak duszność, gorączka, pokrzywka. W razie pojawienia się tych oznak należy natychmiast przerwać leczenie oraz skontaktować się z lekarzem. Powiększenie gruczołów sutkowych. Zmniejszone wydzielanie spermy. Zmniejszony pociąg seksualny.
Dawkę ustala lekarz.
Dawka dla pacjentów dorosłych wynosi 200 mg raz dziennie w trakcie posiłku. W razie potrzeby dawkę można zwiększyć do 400 mg raz dziennie. Czas trwania kuracji zależy od natężenia i umiejscowienia schorzenia.
Ograniczone doświadczenia ze stosowaniem leku w okresie ciąży, należy zatem zasięgnąć opinii lekarza w razie zamiaru stosowania Oronazolu podczas ciąży.
Preparat przenika do mleka matki. Zamiar stosowania leku podczas karmienia piersią należy omówić z lekarzem.
tabletki 200 mg a 10 szt.
Reklama
Reklama

KONTAKT NaszeLeki.pl ® ©