Reklama
OPIS LEKU
ORTHOCLONE OKT 3
iniekcje 1 mg/ml
Ostra reakcja odrzucania przeszczepionej nerki, serca, trzustki. Stan, którego nie zdołano opanować kuracją kortykosteroidową.
Orthoclone OKT 3 zawiera substancję aktywną muromonab-CD3, przeciwciało uzyskane z osocza myszy. Przeciwciało jest biochemicznie oczyszczoną immunoglobuliną typu IgG2a. Przeciwciało reaguje wyłącznie z ludzkimi lymfocytami (T-lymfocytami) i blokuje ich funkcje związane z reakcją na ciała obce w organizmie.
substancja czynna - monoclonal antibody
Preparatu nie wolno podawać w uczuleniu na myszy. U pacjentów leczonych Orthoclone OKT 3 powinna być zachowana równowaga elektrolitowa. Waga pacjentów nie powinna wzrosnąć podczas kuracji o więcej niż 3% wagi sprzed kuracji. Lek należy stosować ostrożnie u pacjentów ze skłonnością do skurczów mięśni. W ciągu 48 godzin po podaniu pierwszej dawki pacjent powinien znajdować się pod intensywną kontrolą medyczną. Temperatura ciała pacjenta na początku leczenia nie powinna przekraczać 37,8°C.
>1/100
- Gorączka i dreszcze.
- Duszność.
- Bóle w klatce piersiowej.
- Zaburzenia funkcji intelektualnych, splątanie, halucynacje, psychozy.
- Zmiany nastrojów.
- Drażliwość, przeczulenie.
- Drgawki.
- Niezależne od woli ruchy mięśni.
- Osłabienie.
- Przejściowe objawy jak w zapaleniu opon mózgowych (gorączka, ból głowy, sztywność karku, nadwrażliwość na światło).
- Mdłości, wymioty, biegunka.
- Obrzęk płuc.
Dawkę ustala lekarz. Zazwyczaj podaje się preparat raz dziennie dożylnie po 5 ml. Zastrzyki wykonuje wyłącznie służba zdrowia, która udziela bliższych informacji o leku. W celu uniknięcia działań ubocznych na 4 godziny przed zastrzykiem podaje się zastrzyk z kortykosteroidów.
Ograniczone doświadczenia ze stosowaniem leku w okresie ciąży, należy zatem zasięgnąć opinii lekarza w razie zamiaru stosowania preparatu podczas ciąży.
Nie wiadomo czy preparat przenika do mleka matki.
iniekcje 1 mg/ml a 5 ampułek po 5 ml.
Reklama
Reklama

KONTAKT NaszeLeki.pl ® ©