Reklama
OPIS LEKU
OXYTOCIN
iniekcje 10 j.m./ml; 5 j.m./ml; 1 j.m./ml
Wywołanie porodu w wypadkach przenoszenia, w przedwczesnym odpłynięciu wód porodowych, pobudzenie zbyt słabej akcji porodowej. Po wyłyżeczkowywaniu jamy macicy w celu wywołania skurczu macicy, zwłaszcza przy krwawieniu z dróg rodnych. Po wydobyciu dziecka przy cięciu cesarskim. W celu ułatwienia opróżnienia sutków w czasie karmienia.
Oxytocin stymuluje siłę i częstotliwość skurczów macicy (bóli porodowych) w czasie porodu oraz przyspiesza obkurczanie się macicy po porodzie. Oxytocin wpływa również stymulująco na gruczoły mleczne i ułatwia wydzielanie mleka. Mleko zaczyna się wydzielać z gruczołów mlecznych w 5 minut po zastosowaniu preparatu. Preparat zaczyna działać na mięsień macicy w 5-10 minut po jego podaniu.
substancja czynna - oxytocin
Mechaniczne przeszkody w porodzie (dysproporcja między wielkością główki oraz średnicą szyjki macicy). Gdy poród drogami natury nie jest wskazany lub możliwy. Nadmierne rozciągnięcie macicy w ciąży mnogiej, u starszych wieloródek, po wcześniej przebytym cesarskim cięciu i operacjach na macicy. W zagrażającej zamartwicy płodu, gdy nie przewiduje się szybkiego zakończenia porodu. Leku nie wolno stosować w uczuleniu na Oxytocinę.
1/100- 1/1000
- Zatrzymanie wody w ustroju - zatrucie wodne z bólem głowy i mdłościami.

<1/1000
- Reakcje uczuleniowe.
- Zaczerwienienie skóry.
- Pokrzywka.
-Obrzmienie tchawicy.
Dawkę ustala lekarz dostosowując ją do potrzeb pacjentki. Preparat stosuje się wyłącznie w lecznictwie zamkniętym. Zastrzyki wykonuje wyłącznie służba zdrowia, która udziela bliższych informacji o leku.
Przedawkowanie leku może spowodować zwolnienie akcji serca płodu, gwałtowne skurcze macicy, pęknięcie macicy.
Preparat przenika do mleka matki, lecz jego oddziaływanie na karmione dziecko jest mało prawdopodobne.
iniekcje 10 j.m./ml a 5 ampułek po 0,5 ml; iniekcje 5 j.m./ml a 5 ampułek; iniekcje 1 j.m./ml a 5 ampułek po 2 ml.
Reklama
Reklama

KONTAKT NaszeLeki.pl ® ©