Reklama
OPIS LEKU
PAVULON
iniekcje 2 mg/ml
Rozluźnianie mięśni przed zabiegami chirurgicznymi, szczególnie przy zabiegach ortopedycznych, jak np. składanie złamań.
Pavulon blokuje przewodzenie impulsów nerwowych do mięśni szkieletowych. Preparat nie powoduje wyzwalania się histaminy. Oddziaływanie Pavulonu na cyrkulację krwi jest umiarkowane. Maksymalny efekt działania leku następuje po 2 minutach od momentu wstrzyknięcia i utrzymuje się przez 45 minut.
substancja czynna - pancuronium bromide
Preparatu nie wolno stosować pacjentom cierpiącym na miastenię gravis (chorobliwe zwiotczenie mięśni), osobom cierpiącym na niewydolność nerek lub wątroby. Pacjenci cierpiący na wysokie ciśnienie, cukrzycę lub choroby mięśni powinni powiadomić o tym lekarza przed zastosowaniem preparatu. Pavulon stosuje się ostrożnie pacjentom z dużą nadwagą. Pavulon wpływa paraliżująco na mięśnie oddychania dlatego preparat może być stosowany wyłącznie w warunkach szpitalnych.
> 1/100
- Wzrost ciśnienia krwi.
- Przyspieszenie pulsu.
- Obniżenie ciśnienia śródgałkowego.

1/1000
- Reakcje uczuleniowe.
- Podrażnienie i odczyn w miejscu iniekcji.
Dawkę ustala lekarz. Preparat podaje się dożylnie. Początkowa dawka wynosi 4-6 mg. W czasie operacji można podać dodatkowo 2 mg.
Istnieje prawdopodobieństwo, że preparat oddziałuje na płód. Nie wolno zażywać leku w okresie ciąży.
Nie wiadomo czy lek przenika do mleka matki, należy zatem zasięgnąć opinii lekarza w razie zamiaru stosowania leku w okresie karmienia dziecka piersią.
iniekcje 2 mg/ml a 1 ampułka po 2 ml.
Reklama
Reklama

KONTAKT NaszeLeki.pl ® ©