Reklama
OPIS LEKU
POLVIR
sztyft 3,0%.
Opryszczka zwykła lub nawrotowa, opryszczka narządów płciowych. Ospa wietrzna, półpasiec. Wyprysk kontaktowy dziecięcy, alergiczne i łojotokowe zapalenie skóry. Łuszczyca i krostkowica dłoni i stóp.
Sztyft działa przeciw-wirusowo, zwłaszcza na wirusy opryszczki. Denotivir wykazuje również działanie przeciwbakteryjne, hamując wzrost bakterii Gram-dodatnich, głównie Staphylococcus aureus. Preparat łagodzi ból w zakażeniach półpaścem.
substancja czynna - denotivir.
Leku nie wolno stosować w uczuleniu na denotivir. Oczekiwany skutek leczenia może ulec zmianie, jeśli Polvir stosuje się jednocześnie z innymi lekami. Zamiar stosowania innych leków jednocześnie z preparatem należy omówić z lekarzem.
Dawkę ustala lekarz. Zazwyczaj miejsca chore smarować sztyftem 2-3 razy dziennie. W przewlekłych zmianach zapalnych zaleca się stosowanie opatrunków zamkniętych, które należy zmieniać co 24 godziny.
Ograniczone doświadczenia ze stosowaniem leku w czasie ciąży należy zatem zasięgnąć opinii lekarza w razie zamiaru stosowania leku podczas ciąży.
Nie wiadomo czy lek przenika do mleka matki. Zamiar stosowania leku podczas karmienia piersią należy omówić z lekarzem.
sztyft 3,0% 1 szt.
Reklama
Reklama

KONTAKT NaszeLeki.pl ® ©