Reklama
OPIS LEKU
PROLIXAN 300
kapsułki 300 mg
Gościec. Stany zapalne stawów.
Prolixan działa przeciwzapalnie, przeciwbólowo i przeciwgorączkowo. Przeciwzapalne i przeciwbólowe działanie leku wynika z powstrzymywania syntezy prostaglandyn - substancji, które powstają w stanach zapalnych organizmu i są odpowiedzialne za odczuwanie bólu.
substancja czynna - azapropazone
Prolixanu nie wolno zlecać pacjentom cierpiącym na poważną niewydolność serca, gromadzenie wody w ustroju, poważne choroby nerek, wrzód żołądka, marskość wątroby porfirię, niedobór białych ciałek krwi oraz zaburzenia krzepnięcia krwi. Leku nie wolno stosować w uczuleniu na kwas acetylosalicylowy. Pacjenci cierpiący na bóle w dołku, zapalenie jelita grubego, chorobę Crohna (przewlekły stan zapalny jelit) oraz zaburzenia w funkcji serca, wątroby lub nerek powinni powiadomić o tym lekarza przed rozpoczęciem kuracji Prolixanem. Leku nie podaje się dzieciom bez zaleceń lekarza.
Lek może upośledzać sprawność psychofizyczną, dlatego też nie wolno prowadzić pojazdów mechanicznych ani wykonywać czynności precyzyjnych w trakcie jego stosowania.
Oczekiwany skutek leczenia może ulec zmianie, jeśli Prolixan stosuje się jednocześnie z innymi lekami. Zamiar stosowania innych leków w trakcie kuracji preparatem należy omówić z lekarzem.
> 1/100
- Bóle brzucha.
- Mdłości.
- Dolegliwości żołądkowe szybko przemijają, zwłaszcza jeśli zmniejszy się dawkę leku.
- Nie należy jednak zmnieniać dawki bez porozumienia się z lekarzem.

1/1000- <1/1000
- Gromadzenie się wody w ustroju.
- Krótkotrwałe obrzęki twarzy, błon śluzowych jamy ustnej oraz palców (zespół Quincka).
- Reakcje alergiczne, katar, astma. Wrzód żołądka, krwawienia z przewodu pokarmowego.
- Bóle i zawroty głowy.
- Nadwrażliwość na światło słoneczne.

W razie pojawienia się reakcji alergicznych należy przerwać leczenie i skontaktować się z lekarzem.
Dawkę ustala lekarz. Zazwyczaj dawka dla pacjenta dorosłego wynosi 1-2 kapsułek rano i wieczorem. W celu złagodzenia ewentualnych dolegliwości przewodu pokarmowego należy lek zażywać w trakcie posiłków. Kapsułki należy połykać w całości i popijać obficie.
Istnieje prawdopodobieństwo, że preparat oddziałuje na płód. Nie wolno zażywać leku w okresie ciąży. Istnieje prawdopodobieństwo, że preparat oddziałuje na karmione dziecko. Nie wolno zażywać leku w okresie karmienia.
kapsułki 300 mg a 100 szt.
Reklama
Reklama

KONTAKT NaszeLeki.pl ® ©