Reklama
OPIS LEKU
PROPANIDID
iniekcje 50 mg/ml
Krótkotrwałe znieczulanie w trakcie badań i zabiegów w warunkach ambulatoryjnych.
Propanidid powoduje silne krótkotrwałe znieczulenie ogólne po wstrzyknięciu dożylnym. Wywiera słabe działanie przeciwbólowe. Obniża ciśnienie krwi. Obecnie preparat jest coraz częściej zastępowany ketamin...
substancja czynna - propanidyd
Preparatu nie wolno podawać we wstrząsie, w zapaści, w drgawkach, w anemii, w poważnej niewydolności serca, nerek i wątroby, w ostrym zatruciu alkoholowym. Leku nie wolno stosować w uczuleniu na Propanidid. Pacjenci cierpiący na zbyt niskie ciśnienie krwi oraz chorobę wieńcową powinni powiadomić o tym lekarza przed zastosowaniem leku. Oczekiwany skutek zastosowania preparatu może ulec zmianie, jeśli Propanidid stosuje się jednocześnie z innymi lekami.
Nie należy spożywać alkoholu przed zastosowaniem preparatu, ponieważ alkohol zmniejsza działanie znieczulające Propanididu.
Brak danych statystycznych na temat działań ubocznych Propanididu. Wiadomo jednak, że preparat może wywołać zaburzenia w oddychaniu oraz uczulenie. Objawom tym może równocześnie towarzyszyć napad padaczki.
Dawkę ustala lekarz. Wysokość dawki zależy od wagi ciała pacjenta oraz jego wieku. Nie zaleca się podawania preparatu dzieciom. Zastrzyki wykonuje wyłącznie służba zdrowia, która udziela bliższych informacji o leku.
Istnieje prawdopodobieństwo, że preparat oddziałuje na płód. Nie wolno podawać leku w okresie ciąży. Nie wiadomo czy lek przenika do mleka matki.
iniekcje 50 mg/ml a 50 ampułek po 10 ml
Reklama
Reklama

KONTAKT NaszeLeki.pl ® ©