Reklama
OPIS LEKU
PULMOZYME
płyn do inhalacji 1mg/ml
Mukowiscydoza. Preparat podaje się jedynie pacjentom powyżej 5 roku życia, u których obniżenie jednosekundowej maksymalnej pojemności wydechowej nie przekracza 40%.
Wydzielina śluzowa z dróg odechowych osób cierpiących na mukowiscydozę jest bardzo obfita i wykazuje niezwykle wzmożoną gęstość i lepkość. Pulmozyme zmiejsza lepkość oraz gęstość tej wydzieliny. Działan...
substancja czynna - dornase alfa
Leku nie wolno podawać pacjentom uczulonym na dornase alfa. Szczególną ostrożność w stosowaniu leku muszą podjąć pacjenci ze znacznie obniżoną wydolnością płuc.
Lek należy stosować jedynie przy pomocy specjalnego urządzenia, nebulizatora Ailos, które umożliwia podanie leku w formie rozpylonej. Aby dawka była skuteczna powinno 40-60% ampułki jednorazowej ulec zamianie na mikroskopijne cząsteczki (krople) o wielkości 1-6 mikronów.
Oczekiwany skutek leczenia może ulec zmianie, jeśli Pulmozym podaje się jednocześnie z innymi lekami. Zamiar stosowania innych leków łącznie z preparatem należy omówić z lekarzem.
>1/100
- Zmiana barwy głosu.
- Wysypka.
- Stan zapalny gardła i przełyku.
Dawkę ustala lekarz. Zazwyczaj dorośli oraz dzieci powyżej 5 roku życia 1 ampułka do inhalacji dziennie.
Ograniczone doświadczenia ze stosowaniem leku w okresie ciąży, należy zatem zasięgnąć opinii lekarza w razie zamiaru stosowania preparatu podczas ciąży.
Nie wiadomo czy lek przenika do mleka matki, należy zatem zasięgnąć opinii lekarza w razie zamiaru stosowania leku w okresie karmienia dziecka piersią.
ampułki z płynem do inhalacji 1mg/ml a 6 szt, po 2,5ml. a 30 szt. po 2,5 ml.
Lek przechowywać w lodówce, chronić od światła. Ampułki przeznaczone są do jednorazowego użytku. Otwartą ampułkę natychmiast inhalować.
Reklama
Reklama

KONTAKT NaszeLeki.pl ® ©