Reklama
OPIS LEKU
RABENID
tabletki powlekane 200 mg.
W nadmiarze kwasu moczowego we krwi, który to z kolei powoduje odkładanie się złogów moczanowych w stawach i w następstwie tego artretyzm. Nadmiar kwasu moczowego we krwi może wynikać z przyczyn organicznych lub być spowodowane pewnymi lekami.
Rabenid powoduje zwiększenie wydalania kwasu moczowego z ustroju oraz zmniejszenie jego stężenia we krwi. Działa słabo przeciwzapalnie i przeciwbólowo.
substancja czynna - sulfinpyrazone.
Leku nie należy podawać w chorobie wrzodowej, uszkodzeniu nerek lub wątroby, a także w alergii na lek. Oczekiwany skutek leczenia może ulec zmianie, jeśli Rabenid podaje się jednocześnie z innymi lekami. W razie zamiaru stosowania innych leków łącznie z preparatem należy zasięgnąć porady lekarza. W czasie leczenia należy przeprowadzać kontrolę stężenia kwasu moczowego we krwi.
Lek należy do starszej generacji preparatów. Brak danych statystycznych dotyczących działań ubocznych Rabenidu.
Najczęściej obserwuje się zaburzenia przewodu pokarmowego jak nudności i wymioty, a także zmiany w obrazie krwi - zmniejszenie się liczby płytek krwi oraz białych ciałek krwi. Rabenid wywołuje również podrażnienie błony śluzowej żołądka, co może wywołać chorobę wrzodową.
Dawkę ustala lekarz. Zazwyczaj dawka wynosi 100 mg (pół tabletki) 3-4 razy dziennie w czasie posiłków. Dawka podtrzymująca wynosi 200 mg dziennie.
tabletki powlekane 200 mg a 50 szt.
Reklama
Reklama

KONTAKT NaszeLeki.pl ® ©