Reklama
OPIS LEKU
RADENACORN
iniekcje dożylne 2 mg/ml.
Wprowadzenie do znieczulenia ogólnego, zwłaszcza u chorych cierpiących na choroby krążenia lub alergie. Łącznie ze środkami przeciwbólowymi do krótkotrwałych zabiegów chirurgicznych.
Radenacorn działa nasennie oraz silnie przeciwdrgawkowo; nie ma działania przeciwbólowego. Preparat obniża ciśnienie śródgałkowe i śródczaszkowe. Sen następuje po 1 min po podaniu leku i trwa 5-7 minut. Przebudzenie jest szybkie. Pacjent jest w pełni sił fizycznych i psychicznych po przebudzeniu.
substancja czynna - etomidate sulfate.
Preparatu nie wolno stosować w uczuleniu na etomidate. Lek stosuje się ostrożnie łącznie z lekami obniżającymi ciśnienie krwi.
Brak danych statystycznych na temat działań ubocznych. Wiadomo jednak, że lek może wywołać czkawkę, kaszel oraz pobudzenie ogólne. Preparat hamuje syntezę steroidów w korze nadnerczy. Może spowodować bezdech. Drżenia mięśni. Ból w miejscu wstrzyknięcia leku. Mogą pojawić się reakcje uczuleniowe skóry z zaczerwienieniem i wysypką. Po przebudzeniu mogą wystąpić nudności i wymioty.
Dawkę ustala lekarz anestezjolog dostosowując ją do potrzeb pacjenta. Preparat stosuje się wyłącznie w lecznictwie zamkniętym. Zastrzyki wykonuje wyłącznie służba zdrowia, która udziela bliższych informacji o leku.
Istnieje prawdopodobieństwo, że preparat oddziałuje na płód. Nie wolno podawać leku w okresie ciąży. Nie wiadomo czy lek przenika do mleka matki, należy zatem zasięgnąć opinii lekarza w razie zamiaru stosowania leku w okresie karmienia dziecka piersią.
iniekcje dożylne 2 mg/ml a 10 ampułek po 10 ml.
Reklama
Reklama

KONTAKT NaszeLeki.pl ® ©