Reklama
OPIS LEKU
RALOFEKT
iniekcje 20 mg/ml; iniekcje 30 mg/ml; tabletki 200 mg.
Zakrzepowo-zarostowe zapalenie naczyń krwionośnych, miażdżyca zarostowa tętnic kończyn dolnych, miażdżyca naczyń mózgowych. Choroby oczu na tle naczyniowym - stany ostre i chroniczne.
Ralofekt ułatwia przepływ krwi przez naczynia włosowate i dzięki temu poprawia ukrwienie i dotlenienie tkanek obwodowych. Uważa się że lek przywraca elastyczność krwinkom, co ułatwia im przepływ przez naczynia włosowate. Lek powoduje również zmniejszenie krzepliwości krwi.
substancja czynna - pentoxifylline.
Leku nie wolno podawać w zawale mięśnia sercowego. Jeśli w trakcie leczenia pojawią się krwotoki do siatkówki, należy przerwać kurację i skontaktować się z lekarzem. Pacjenci cierpiący na niskie ciśnienie, cukrzycę lub niewydolność nerek powinni powiadomić o tym lekarza przed rozpoczęciem kuracji Ralofektem. Oczekiwany skutek leczenia może ulec zmianie, jeśli preparat stosuje się jednocześnie z innymi lekami. Trzeba więc poradzić się lekarza w sprawie możliwości stosowania innych leków łącznie z Ralofektem.
1/1000- Zaburzenia układu pokarmowego - nudności, wymioty, biegunka. Zaczerwienienie twarzy, obniżenie ciśnienia krwi, wysypka, pokrzywka, świąd.
Dawkę ustala lekarz. Zazwyczaj dawka wynosi 400 mg 2-3 razy dziennie. Lekarz może jednak przepisać inaczej. Dawka w zastrzyku nie powinna przekraczać 400 mg dziennie. Zastrzyki wykonuje wyłącznie służba zdrowia, która udziela bliższych informacji o leku.
Nie wiadomo czy lek oddziałuje na płód, należy zatem zasięgnąć opinii lekarza w razie zamiaru stosowania leku w okresie ciąży.
Nie wiadomo czy lek przenika do mleka matki, należy zatem zasięgnąć opinii lekarza w razie zamiaru stosowania leku w okresie karmienia dziecka piersią.
iniekcje 20 mg/ml a 10 ampułek po 5 ml; iniekcje 30 mg/ml a 10 ampułek po 10 ml; tabletki 200 mg a 50 szt.
Reklama
Reklama

KONTAKT NaszeLeki.pl ® ©