Reklama
OPIS LEKU
RESONIUM A
proszek.
Zbyt duże stężenie potasu u chorych z ostrą niewydolnością nerek. Uremia. Po usunięciu ciąży, po ciężkim porodzie, po operacji na prostacie, po ciężkim oparzeniu.
Resonium wiąże jony potasu w całym przewodzie pokarmowym. Jony te są następnie wydalane ze stolcem. Preparat podaje się, gdy poziom potasu w osoczu przekracza 6 mmol/L. Leczenie należy zakończyć gdy poziom potasu w osoczu opadnie do 5 mmol/L.
substancja czynna - polystyrene sulfonate natrium.
Lek należy podawać bardzo ostrożnie pacjentom z nadciśnieniem tętniczym, niewydolnością serca, pozostającym na leczeniu glikozydami naparstnicy, w obrzękach. W trakcie leczenia należy kontrolować regularnie stężenie jonów potasu, wapnia, sodu i magnezu w osoczu.
1/100- W razie podania doustnego - Mdłości i wymioty. Brak apetytu. Zaparcie. U starszych pacjentów biegunka. Spadek stężenia jonów potasu, wapnia, sodu i magnezu w osoczu.
Dawkę ustala lekarz. Lek podaje się doustnie lub doodbytniczo. Doustnie zazwyczaj pacjentom dorosłym 15 g 2-3 razy dziennie. Dzieciom 1 g/kg wagi ciała w dawce podzielonej. Doodbytniczo 30 g dziennie w 200 ml zawiesinie 1% metylocelulozy, 10% roztworu glukozy lub 25% roztworu sorbitolu.
O podaniu preparatu w trakcie ciąży musi zadecydować lekarz. Nie wiadomo czy lek przenika do mleka matki.
proszek 454 g.
Reklama
Reklama

KONTAKT NaszeLeki.pl ® ©