Reklama
OPIS LEKU
ROBITUSSIN EXPECTORANS
syrop: (100 mg/5 ml)
Lek wykrztuśny o właściwościach sekretomimetycznych - zwiększa wydzielanie śluzu w oskrzelach oraz zmniejsza gęstość i lepkość wydzieliny oskrzelowej, ułatwiając jej odkrztuszanie. Wchłania się szybko z przewodu pokarmowego, jest metabolizowany w wątrobie; jest wydalany z moczem. Preparat nie zawiera cukru, może być stosowany przez osoby chore na cukrzycę.
5 ml syropu zawiera 100 mg gwajafenezyny.
Kaszel z nadmierną ilością wydzieliny zalegającej w oskrzelach i trudnej do odkrztuszenia.
Ostrożnie stosować u pacjentów z uszkodzoną wątrobą, padaczką, uszkodzeniami mózgu, chorobami umysłowymi oraz u alkoholików (ze względu na zawartość etanolu).
Sporadycznie zaburzenia ze strony przewodu pokarmowego (nudności, wymioty, biegunka, bóle brzucha), ból i zawroty głowy, wysypka, pokrzywka.
Doustnie. Dorośli: 10 ml 4 razy na dobę; dzieci 7-13 r.ż.: 5 ml 4 razy na dobę. W trakcie stosowania preparatu należy pić dużą ilość płynów (wspomaga to działanie preparatu). Lek należy odmierzać za pomocą załączonej miarki.
Ze względu na zawartość etanolu nie należy stosować preparatu w ciąży i okresie karmienia piersią.
syrop: (100 mg/5 ml) but. 100 ml
R05CA03
Nadwrażliwość na składniki preparatu. Dzieci poniżej 7 r.ż.
Ze względu na zawartość etanolu preparat może wpływać na zdolność kierowania pojazdami, obsługę maszyn i sprawność psychofizyczną.
Reklama
Reklama

KONTAKT NaszeLeki.pl ® ©