Reklama
OPIS LEKU
ROCALTROL
kapsułki 0,25 µg; 0,5 µg
Rocaltrol stosuje się w stanach pogorszonej przemiany wapnia w następstwie niedoboru calcitriolu.
Calcitriol jest naturalnie występującym hormonem, który syntetyzuje się w nerkach i wątrobie z witaminy D3. Rocaltrol zwiększa wchłanianie wapnia z jelit, przez co następuje wzmocnienie kości.
substancja czynna - calcitriol
Preparatu nie wolno podawać osobom ze zbyt wysokim stężeniem wapnia we krwi, lub osobom uczulonym na preparat. W czasie kuracji może nastąpić zbyt duże stężenie wapnia we krwi. Oznaką takiego stanu jest zmęczenie, pragnienie oraz częste oddawanie moczu. Należy natychmiast skontaktować się z lekarzem w razie zaobserwowania podobnych objawów podczas leczenia Rocaltrolem.
Podczas leczenia należy przeprowadzać regularne kontrole ciśnienia krwi, poziomu wapnia we krwi oraz funkcji nerek. Oczekiwany skutek leczenia może ulec zmianie, jeśli Rocaltrol stosuje się jednocześnie z innymi lekami. Zamiar podawania innych leków łącznie z preparatem należy omówić z lekarzem. W trakcie leczenia nie wolno zażywać witaminy D.
Preparat nie wywołuje działań ubocznych. Działania uboczne mogą się pojawić jedynie w razie przedawkowania leku.
Dawkę ustala lekarz. Zazwyczaj dawka dla pacjenta dorosłego wynosi 1 kapsułka (0,25 µg lub 0,5 µg) 3 razy dziennie. Kapsułki należy popijać obficie wodą.
Ograniczone doświadczenia ze stosowaniem leku w okresie ciąży, należy zatem zasięgnąć opinii lekarza w razie zamiaru stosowania leku podczas ciąży. Nie wiadomo czy lek przenika do mleka matki, należy zatem zasięgnąć opinii lekarza w razie zamiaru stosowania leku w okresie karmienia dziecka piersią.
kapsułki 0,25 µg a 100 szt.; kapsułki 0,5 µg a 100 szt.
Reklama
Reklama

KONTAKT NaszeLeki.pl ® ©