Reklama
OPIS LEKU
ROCEPHIN
iniekcje domięśniowe 250 mg; 500 mg; 1000 mg; ...
Lek stosuje się w poważnych zakażeniach bakteryjnych spowodowanych bakteriami wrażliwymi na ceftriaxone, jak zapalenie opon mózgowych u dorosłych oraz dzieci powyżej 3 miesiąca życia, skomplikowane zakażenia dróg moczowych, niektóre formy zapalenia płuc u dorosłych i u dzieci.
Rocephin należy do antybiotyków z rodziny cefalosporyn. Działa on na wiele szczepów bakteryjnych i jest oporny na pewne enzymy - betalaktamazy - produkowane przez bakterie, które pozwalają bakteriom unicestwić działanie antybiotyku. Rocephin udaremnia bakteriom budowanie ścian komórkowych, przez co powoduje ich rozpad.
substancja czynna - ceftriaxone sodium
Preparatu nie należy podawać w uczuleniu na penicylinę lub cefalosporyny.
Występują u około 5% leczonych pacjentów, a około 30% skarży się na ból w miejscu iniekcji.

>1/100
- Reakcje alergiczne skóry.
- Zakrzepy krwi i ból w miejscu iniekcji, który jednak szybko przemija.
- Biegunka ze względu na zmianę flory bakteryjnej jelit.

1/1000
- Zmiany w obrazie krwi.

<1/1000
- Wstrząs alergiczny.
- Bóle głowy.
- Krew w moczu.
Dawkę ustala lekarz. Dawka zależy od typu infekcji stanu pacjenta oraz wagi jego ciała. Zastrzyki zazwyczaj jednorazowo dziennie wykonuje wyłącznie służba zdrowia, która udziela bliższych informacji o leku.
Ograniczone doświadczenia ze stosowaniem leku w okresie ciąży, należy zatem zasięgnąć opinii lekarza w razie zamiaru stosowania antybiotyku.
Preparat przenika do mleka matki. Zamiar stosowania leku podczas karmienia piersią należy przedyskutować z lekarzem..
iniekcje domięśniowe 250 mg a 1 fiolka z substancją suchą + ampułka z rozpuszczalnikiem, a 5 fiolek z substancją suchą + ampułki z rozpuszczalnikiem; iniekcje domięśniowe 500 mg a 1 fiolka z substancją suchą + ampułka z rozpuszczalnikiem, a 5 fiolek z sub
Substancja przygotowana do wstrzyknięcia jest ważna 12 godzin od momentu zmieszania jej z rozpuszczalnikiem. Lek należy chronić od światła
Reklama
Reklama

KONTAKT NaszeLeki.pl ® ©