Reklama
OPIS LEKU
ROFERON-A
iniekcje 18000000 j.m.; 3000000 j.m.; 9000000 j.m.
Roferon-A stosuje się w pewnych formach nowotworów, także nowotworów krwi; również w żółtaczce na tle wirusowym. Leczenie rozpoczyna się zazwyczaj w szpitalu.
Interferon alfa jest produkowaną przez organizm substancją, która zwiększa odporność ustroju na infekcje wirusowe oraz czynniki nowotworowe.
substancja czynna - interferon alfa
Lek stosuje się ostrożnie pacjentom cierpiącym na choroby serca lub wątroby. Oczekiwany skutek leczenia może ulec zmianie, jeśli Roferon-A stosuje się jednocześnie z innymi lekami. Należy zatem zasięgnąć opinii lekarza w sprawie zażywania innych preparatów w trakcie kuracji interferonowej.
1/100
- Przypominające influencę objawy, a mianowicie gorączka, dreszcze, uczucie zmęczenia i bóle mięśni.
- Objawom tym można częściowo zapobiec podając na 30 minut przed iniekcją preparat zawierający paracetamol.

W trakcie trwania kuracji to działanie uboczne zmniejsza się. Mdłości, wymioty, biegunka, brak apetytu. Bóle i zawroty głowy. Dezorientacja. Niepokój, depresja. Świąd. Zaburzenia w czynności tarczycy.

1/1000
- Zaburzenia wzrokowe - widzenie za mgłą.
Dawkę ustala lekarz. Lek podaje się zazwyczaj podskórnie, lecz można stosować go również domięśniowo. Zastrzyki wykonuje wyłącznie służba zdrowia, która udziela bliższych informacji o leku.
Ograniczone doświadczenia ze stosowaniem leku w okresie ciąży, należy zatem zasięgnąć opinii lekarza w razie zamiaru stosowania preparatu podczas ciąży.
Nie wiadomo czy lek przenika do mleka matki, należy zatem zasięgnąć opinii lekarza w razie zamiaru stosowania leku w okresie karmienia dziecka piersią.
iniekcje 18000000 j.m. a 1 fiolka + ampułka z rozpuszczalnikiem; iniekcje 3000000 j.m. a 5 fiolek + 5 ampułek z rozpuszczalnikiem; iniekcje 9000000 j.m. a 5 fiolek + 5 ampułek z rozpuszczalnikiem.
Preparat należy przechowywać w lodówce. Przygotowany do wstrzyknięcia roztwór traci ważność po 12 godzinach przechowywania w temperaturze pokojowej...
Reklama
Reklama

KONTAKT NaszeLeki.pl ® ©