Reklama
OPIS LEKU
ROUVAX
iniekcje
Uodpornianie czynne przeciw odrze.
Szczepionka zawiera żywe, osłabione wirusy odry, wychodowane na białku kurzym.
substancje czynne - wirus Vaccinum Morbilli, neomycyna, sorbitol
Szczepionki nie należy stosować w uczuleniu na białko kurze lub którykolwiek ze składników preparatu. Preparatu nie należy podawać w chorobach przebiegających z gorączką. Nie wolno szczepić pacjentów osłabionych po przebytych ciężkich chorobach, lub operacjach, w stanach obniżonej odporności organizmu, w gruźlicy. Oczekiwany skutek szczepienia może ulec zmianie, jeśli Rouvax stosuje się jednocześnie z innymi lekami. Należy poradzić się z lekarzem w razie zamiaru stosowania innych leków łącznie z preparatem.
Szczepionki nie podaje się dzieciom poniżej 13 miesiąca życia. Między 5-12 dniem po szczepieniu może pojawić się gorączka, dlatego też preparat należy stosować ostrożnie u dzieci ze skłonnością do drgawek lub z uszkodzeniami mózgu. Należy stosować skuteczną anty-koncepcję podczas 3 miesięcy po zastosowaniu szczepionki.
>1/100
- Odczyn, zaczerwienienie i ból w miejscu podania szczepionki.

<1/1000
- Obrzęk gruczołów limfatycznych.
- Gorączka.
- Wysypka.
Preparat wstrzykuje się podskórnie. Pierwszą dawkę podaje się między 13-15 miesiącem życia; szczepienia przypominające, według kalendarza szczepień. Dawka jest jednakowa dla dzieci i dorosłych - 0,5 ml.
Preparatu nie wolno stosować w okresie ciąży, ani w okresie karmienia dziecka piersią.
iniekcje 1 fiolka + rozpuszczalnik.
Nie wolno zamrażać. Chronić od światła. Przechowywać w temperaturze 2-8°C.
Reklama
Reklama

KONTAKT NaszeLeki.pl ® ©