Reklama
OPIS LEKU
SANDOPART
tabletki podjęzykowe 50 j.m.
Przyspieszanie porodu w razie niewystarczających skurczów macicy, przyspieszanie obkurczania macicy po porodzie. Stymulacja gruczołów sutkowych do wydzielania mleka.
Sandopart jest hormonem uzyskanym na drodze syntetycznej. Lek pobudza skurcze macicy, skraca czas porodu, ułatwia wydzielanie się mleka oraz przyspiesza obkurczanie się macicy po porodzie. Działanie leku na mięsień macicy następuje po 30 minutach, osiąga największą siłę po 45 minutach i trwa około 3 godzin. Efekt wydzielania mleka z gruczołów sutkowych następuje po kilku minutach od zażycia leku.
substancja czynna - demoxytocine
Leku nie wolno podawać osobom uczulonym na demoxytocynę, w zatruciu ciążowym, w poważnych schorzeniach układu krążenia, w sytuacji, gdy przeciwskazany jest poród drogą naturalną; po cesarskim cięciu lub innych zabiegach chirurgicznych na mięśniu macicy.
Brak danych statystycznych na temat działań ubocznych Sandopartu. Wiadomo jednak, że lek może wywołać nudności, wymioty, nadmierne wydzielanie śliny, skurcz naczyń obwodowych, przyspieszenie akcji serca, wstrząs alergiczny.
Dawkę ustala lekarz. Zazwyczaj w celu wywołania porodowych skurczów macicy 50 j.m. podjęzykowo co 30 minut. Po wystąpieniu skurczów dawkę zmniejsza się o połowę i podaje co 30 min. Nie należy przekroczyć dawki 500 j.m. na dobę W trakcie podawania leku należy kontrolować tętno płodu oraz siłę i czas skurczów macicy.
W celu przyspieszenia porodu podaje się co 30 minut 25 j.m. podjęzykowo.
W celu przyspieszenia obkurczania się macicy 25 j.m. 5 razy dziennie.
Stymulacja gruczołów sutkowych 25 j.m. na 5 minut przed karmieniem piersią.
tabletki podjęzykowe 50 j.m. a 10 szt.
Reklama
Reklama

KONTAKT NaszeLeki.pl ® ©