Reklama
OPIS LEKU
SATURAL; SATURAL GL
proszek.
W okresie wzrostu organizmu, w czasie ciąży oraz karmienia oraz u osób starszych pojawia się zwiększone zapotrzebowania na wapń. Jeśli dieta nie pokrywa dziennego zapotrzebowania na wapń, należy doprowadzić ten pierwiastek w formie leku.
Przemiana wapnia spełnia istotną rolę w prawidłowej strukturze kości. Osłabione i odwapnione kości można wzmocnić dzięki doprowadzeniu wapnia do organizmu. Preparat działa również słabo przeciwalergicznie.
substancja czynna - calcium lactogluconate.
Leku nie powinny stosować osoby mające zbyt duże stężenie wapnia we krwi oraz w moczu, a także osoby ze schorzeniami nerek.
W razie podwyższonego wydzielania wapnia lub w chronicznych chorobach nerek należy kontrolować stężenie wapnia w moczu w celu ewentualnego zapobieżenia wytwarzaniu się kamieni nerkowych. Osoby ze skłonnością do kamieni nerkowych powinny spożywać duże ilości płynów w trakcie kuracji wapniem. Podczas leczenia należy unikać większych dawek witaminy D.
Oczekiwany skutek leczenia może ulec zmianie, jeśli wapń stosuje się jednocześnie z innymi lekami. Jednoczesne stosowanie leków z grupy tetracyklin powoduje, że oba preparaty, tj. calcium i antybiotyk tworzą nierozerwalny związek, który nie wywiera jakiegokolwiek efektu terapeutycznego i zostaje wydalony przez organizm. W razie zamiaru stosowania innych leków łącznie z kalcium należy poradzić się lekarza.
1/100- Podwyższone stężenie wapnia we krwi.
<1/1000- Zaburzenia przewodu pokarmowego. Zatwardzenie. Biegunka.
Zazwyczaj, jeśli lekarz nie zaleci inaczej lek stosuje się 3 razy dziennie - zawartość torebki należy rozpuścić w szklance chłodnej przegotowanej wody.
proszek a 14 torebek po 4 g; proszek a 14 torebek po 4 g; proszek a 15 saszetek po 4 g.
Reklama
Reklama

KONTAKT NaszeLeki.pl ® ©