Reklama
OPIS LEKU
SEBIDIN ; SEBIDIN PLUS
tabletki do ssania 5 mg.
ASCORBIC ACID, CHLORHEXIDINE HYDROCHLORIDE
Dezynfekcja błon śluzowych w bólu gardła, stanach zapalnych błon śluzowych jamy ustnej i krtani.
Chlorhexidina jest środkiem zabijającym bakterie (antyseptikum), skutecznym w zwalczaniu różnego typu bakterii.

Antyseptyk jamy ustnej, gardła i krtani, dzięki obecności chlorheksydyny działa bakteriobójczo wobec bakterii Gram-dodatnich i Gram-ujemnych oraz przeciwgrzybiczo wobec Candida albicans. Kwas askorbowy zwiększa odporność organizmu na infekcje.
substancja czynna - chlorhexidine gluconate.

1 tabl. do ssania preparatu Sebidin zawiera 5 mg dichlorowodorku chlorheksydyny i 50 mg kwasu askorbowego. 1 tabl. do ssania preparatu Sebidin Plus zawiera 5 mg dichlorowodorku chlorheksydyny i 75 mg kwasu askorbowego.
Zapalenie błony śluzowej gardła. Zapalenie dziąseł i choroby przyzębia. Zapalenia błony śluzowej jamy ustnej o charakterze nieżytowym. Afty przewlekle nawracające, pleśniawki, nadżerki i odleżyny będące następstwem stosowania przez pacjentów źle dopasowanych uzupełnień protetycznych. Odkażanie jamy ustnej przed i po zabiegach chirurgicznych.
Preparatu nie wolno stosować w uczuleniu na chlorhexidinę.

Ostrożnie stosować Sebidin u pacjentów z cukrzycą oraz z tendencją do próchnicy (zawartość sacharozy). Sebidin Plus nie zawiera cukru.
Może wywołać odczyn alergiczny, podrażnienie lub zapalenie błony śluzowej jamy ustnej oraz podrażnienie żołądka i biegunkę.
Tabletkę ssać co 2 godziny. Maksymalnie 6 tabletek dziennie.

Doustnie. Dorośli i dzieci 12-17 r.S.: ssać powoli 1 tabl. 4 razy dziennie (co 6 h). Preparat należy stosować po posiłku i oczyszczeniu zębów. Przez 2 h po zastosowaniu preparatu nie zaleca się płukania jamy ustnej lub picia dużej objętości płynów. Nie zaleca się stosowania preparatu dłużej niż 14 dni.
Ograniczone doświadczenia ze stosowaniem leku w okresie ciąży, należy zatem zasięgnąć opinii lekarza w razie zamiaru stosowania preparatu podczas ciąży.
Nie wiadomo czy lek przenika do mleka matki, należy zatem zasięgnąć opinii lekarza w razie zamiaru stosowania leku w okresie karmienia dziecka piersią.

Bezpieczeństwo stosowania w ciąSy (wg US FDA): kat. B. Stosowanie preparatu w ciąży i okresie karmienia piersią wymaga konsultacji lekarskiej.
tabletki do ssania a 20 szt.

tabl. do ssania: 20 szt.
tabl. do ssania Plus: 16 szt.
tabl. do ssania Plus: 24 szt.
R02AA05
Nadwrażliwość na składniki preparatu. Sebidin Plus nie stosować u pacjentów z fenyloketonurią (zawartość aspartamu).
Reklama
Reklama

KONTAKT NaszeLeki.pl ® ©