Reklama
OPIS LEKU
SECUROPEN
iniekcje 500 mg; iniekcje 2000 mg; iniekcje 5000 mg.
Zakażenie nerek i dróg moczowych. Posocznica. Zapalenie opon mózgowych. Zakażenia ginekologiczne i położnicze. Infekcje przewodu pokarmowego i dróg żółciowych. Zakażenie kości i tkanek miękkich.
Securopen jest antybiotykiem o szerokim spektrum działania stosowanym w poważnych infekcjach bakteryjnych.
substancja czynna - azlocillin sodium.
Leku nie wolno podawać pacjentom z alergią penicylinową, a także pacjentom cierpiącym na skazę uczuleniową.
Brak danych statystycznych na temat działań ubocznych, wiadomo jednak, że Securopen może powodować skórne odczyny alergiczne, zmiany w obrazie krwi oraz zaburzenia ze strony przewodu pokarmowego w postaci biegunki, niestrawności i bóli brzucha.
Dawkę ustala lekarz. Zastrzyki wykonuje wyłącznie służba zdrowia, która udziela bliższych informacji o leku. Wysokość dawki zależy od rodzaju infekcji oraz wagi ciała pacjenta.
Już po paru dniach leczenia następuje wyraęna poprawa zdrowia. Nie oznacza to jednak, że kurację można zakończyć. Przedwczesne zakończenie przepisanej przez lekarza kuracji może spowodować nawrót choroby oraz pojawienie się flory bakteryjnej opornej na lek.
Istnieje prawdopodobieństwo, że preparat oddziałuje na płód. Nie wolno podawać leku zwłaszcza w pierwszym trymestrze ciąży.
Preparat przenika do mleka matki. Zamiar stosowania leku podczas karmienia piersią należy skonsultować z lekarzem.
iniekcje 500 mg a 5 fiolek z substancją suchą; iniekcje 2000 mg a 5 fiolek z substancją suchą;, iniekcje 5000 mg a 5 fiolek z substancją suchą.
Reklama
Reklama

KONTAKT NaszeLeki.pl ® ©