Reklama
OPIS LEKU
SICORTEN
krem 0,05%; maść 0,05%.
Pokrzywka, świąd skóry w przebiegu chorób alergicznych, ostry i podostry wyprysk kontaktowy. Rumień wielopostaciowy. Łojotokowe zapalenie skóry. Przewlekły liszaj, łuszczyca zwykła. Krem nadaje się do leczenia wilgotnych zmian skórnych, natomiast maść jest odpowiednia w leczeniu suchych łuszczących się zmian skórnych.
Sicorten jest średnio silnie działającym preparatem kortyzonowym przeciwdziałającym stanom zapalnym, uczuleniom oraz świądowi.
substancja czynna - halometasone.
Sicortenu nie wolno używać w chorobach wirusowych, jak ospa wietrzna, Herpes simplex, w chorobach bakteryjnych, w gruęlicy, w kile. W egzemach zainfekowanych grzybem lub bakteriami. W chorobach nowotworowych skóry. W odczynach skóry po szczepieniach. Preparatu nie wolno stosować w uczuleniu na halometasone.
Miejscowe podrażnienie - pieczenie, zaczerwienienie skóry. Zwiotczenie skóry, rozstępy. Zmiany pigmentacji, rozszerzenie naczyń krwionośnych skóry - rumień. Nadmierny porost włosów lub łysienie. Długotrwałe stosowanie preparatu na rozległe powierzchnie skóry może spowodować działania ogólnoustrojowe - zmniejszyć czynność kory nadnerczy
Dawkę ustala lekarz. Zazwyczaj miejsca chorobowo zmienione smaruje się preparatem 2 razy dziennie.
Istnieje możliwość, że preparat oddziałuje na płód. Zamiar stosowania Sicortenu podczas ciąży należy omówić z lekarzem.
Nie wiadomo czy lek przenika do mleka matki, należy zatem zasięgnąć opinii lekarza w razie zamiaru stosowania leku w okresie karmienia dziecka piersią.
krem 0,05% a 30 g; maść 0,05% a 30 g.
Reklama
Reklama

KONTAKT NaszeLeki.pl ® ©