Reklama
Encyklopedia leków
OPIS LEKU
SIRUPUS PINI COMPOSITUS
CALCIUM LACTATE, CHELIDONIUM MAJUS, CODEINE PHOSPHATE, FOENICULUM CAPILLACEUM, PINUS SILVESTRIS
Syrop stosuje się w stanach nieżytowych górnych dróg oddechowych z kaszlem, uczuciem duszności, obfitą wydzieliną z oskrzeli oraz w utrudnionym wykrztuszaniu. Syrop stosuje się również w zapaleniu oskrzeli, w ropniu płuc, pylicy i gruźlicy.
Olejki eteryczne zawarte w syropie wydzielają się łatwo przez górne drogi oddechowe, zwiększają wydzielinę i działają wykrztuśnie. Kodeina tłumi odruch kaszlu, a glistnik oraz olejki eteryczne działają przeciwbakteryjnie i przeciwskurczowo.

Preparat działa wykrztuśnie, przeciwkaszlowo, przeciwzapalnie oraz spazmolitycznie na mięśnie gładkie oskrzeli.
substancje czynne - wyciąg sosnowy, wyciąg z glistnika, nalewka z kopru włoskiego, mleczan wapnia, fosforan kodeiny, kwas fosforowy

100 g preparatu zawiera: 6,6 g wyciąg płynny z pędów sosny; 0,16 g wyciąg płynny z glistnika; 1,0 g nalewki z owoców kopru; 1,0 g mleczanu wapnia; 0,05 g fosforanu kodeiny; 0,1 g kwasu fosforowego.
Pomocniczo w stanach zapalnych górnych dróg oddechowych z intensywnym kaszlem i uczuciem duszności.
Preparatu nie wolno podawać w uczuleniu na którykolwiek z jego składników.
Dorośli - łyżka stołowa 3-4 razy dziennie; dzieci - łyżeczka 3 razy dziennie.

Doustnie, dorośli - 1 łyżka 3-4 razy dziennie; dzieci powyżej 4 r.ż. - 1 łyżeczka do herbaty 3 razy dziennie.
Ograniczone doświadczenia ze stosowaniem leku w okresie ciąży, należy zatem zasięgnąć opinii lekarza w razie zamiaru stosowania syropu podczas ciąży.
Nie wiadomo czy lek przenika do mleka matki, należy zatem zasięgnąć opinii lekarza w razie zamiaru stosowania leku w okresie karmienia dziecka piersią.
syrop a 50 g, a 125 g

syrop: but. 125 g
R05CA
Nie stosować w czasie ostrego napadu astmy oskrzelowej, ostrej niewydolności oddechowej. Nie podawać łącznie z lekami z grupy benzodiazepiny i pochodnymi kwasu barbiturowego. Nie podawać dzieciom do 4 r.ż.
Reklama
Reklama

KONTAKT NaszeLeki.pl ® ©