Reklama
OPIS LEKU
SIRUPUS TUSSIPINI
CALCIUM LACTATE, CHELIDONIUM MAJUS, CODEINE PHOSPHATE, FOENICULUM CAPILLACEUM, PINUS SILVESTRIS
Syrop stosuje się w stanach nieżytowych górnych dróg oddechowych połączonych z kaszlem.
Sirupus tussipini działa wykrztuśnie, przeciwbakteryjnie oraz przeciwuczuleniowo. Wyciąg sosnowy i wyciąg z glistnika działają wykrztuśnie. Wyciąg z kopru włoskiego działa rozkurczowo na mięśnie gładkie narządów wewnętrznych, a ponadto uspokajająco i żółciopędnie. Mleczan wapnia działa przeciwuczuleniowo a kodeina działa tłumiąco na kaszel oraz uspokajająco.

Preparat działa wykrztuśnie, przeciwkaszlowo, przeciwzapalnie oraz spazmolitycznie na mięśnie gładkie oskrzeli.
substancje czynne - wyciąg sosnowy, wyciąg z kopru włoskiego, ziele glistnika, mleczan wapnia, kodeina

100 części preparatu zawiera 6,6 części płynnego wyciągu sosnowego; 0,16 części wyciągu płynnego z glistnika; 1 część nalewki z kopru włoskiego, 1 część mleczanu wapnia; 0,05 części fosforanu kodeiny; 0,1 części kwasu ortofosforowego.
Stany nieżytowe górnych dróg oddechowych, którym towarzyszy kaszel.
Preparatu nie wolno podawać w uczuleniu na którykolwiek z jego składników. Nie należy spożywać alkoholu w trakcie leczenia, ponieważ alkohol wzmaga działanie preparatu a zwłaszcza zawartej w nim kodeiny. Ze względu na kodeinę syropu nie należy podawać w zapaleniach oskrzeli lub płuc.
Dorośli - 3-4 razy dziennie po łyżce syropu; dzieci - 3-4 razy dziennie po łyżeczce syropu.
Ograniczone doświadczenia ze stosowaniem leku w okresie ciąży, należy zatem zasięgnąć opinii lekarza w razie zamiaru stosowania syropu w czasie ciąży.
Nie wiadomo czy lek przenika do mleka matki, należy zatem zasięgnąć opinii lekarza w razie zamiaru stosowania leku w okresie karmienia dziecka piersią.
syrop 125 g

syrop: but. 125 g
R05CA
Reklama
Reklama

KONTAKT NaszeLeki.pl ® ©