Reklama
OPIS LEKU
SOLCOSERYL
maść 5%; iniekcje 40 mg/ml; żel 10%; tabletki powlekane 200 mg; żel do oczu 20%; opatrunek
Solcoseryl jest pomocny w leczeniu uszkodzeń naczyń obwodowych spowodowanych miażdżycą oraz cukrzycą (owrzodzenia podudzi), w odmrożeniach, oparzeniach, w odleżynach oraz popromiennych uszkodzeniach skóry. Solcoseryl stosuje się w miażdżycowych zmianach mózgowych, wylewach krwi do mózgu, urazach czaszki. Stosuje się także w okulistyce w leczeniu wspomagającym w owrzodzeniach rogówki, w urazach rogówki, w oparzeniach wywołanych środkami chemicznymi (kwasy, zasady), przeszczepach rogówki i w stanach pourazowych
Odbiałczony wyciąg z krwi cieląt ułatwia dotlenienie tkanek organizmu oraz przyspiesza ich odbudowę. Pobudza odbudowę tkanki skórnej oraz poprawia mikrokrążenie.
substancja czynna - wyciąg z krwi cieląt (zawierający aminokwasy, dezoksyrybozydy, oxy i ketokwasy, oligopeptydy)
Nie stosować w uczuleniu na preparat. W razie pojawienia się uczulenia należy leczenie przerwać.
Brak danych na temat działań ubocznych.

1/100
- Reakcje uczuleniowe.
Dawkę ustala lekarz. Leczenie chorób skóry należy rozpocząć od żelu. Żel należy nakładać cienką warstwą na miejsce zmienione chorobowo a następnie bandażować. Opatrunki należy zmieniać co 2 dni. Z chwilą pojawienia się nowego naskórka (ziarninowania) można kontynuować leczenie maścią. W poważniejszych przypadkach i w razie skłonności do nawrotów leczenie miejscowe wspomaga się zastrzykami lub tabletkami. Zastrzyki wykonuje wyłącznie służba zdrowia, która udziela bliższych informacji o leku.
W okulistyce stosuje się zazwyczaj 1 kroplę żelu raz dziennie do każdego worka spojówkowego.
Reklama
Reklama

KONTAKT NaszeLeki.pl ® ©