Reklama
OPIS LEKU
SOYFEM
tabletki
GLYCINE MAX SEMEN EXTR. SICC.
W preparacie Soyfem główne substancje aktywne stanowią genisteina i daidzena, zaliczane do izoflawonów. Posiadają one zdolność wiązania się z receptorami estrogenowymi, co wynika z podobieństwa ich budowy chemicznej do endogennych estrogenów (tzn. wytwarzanych przez organizm), dlatego popularnie nazywa się je fitoestrogenami.
Fitoestrogeny genisteina i daidzeina zawarte w soi, działając podobnie do estrogenów, tylko słabiej, chronią przed zaburzeniami związanymi z fizjologicznym spadkiem produkcji estrogenów u kobiet w okresie okołomenopauzalnym i pomenopauzalnym.
Jedna tabletka zawiera 100 mg wyciągu z nasion soi (w tym 26 mg zespołu izoflawonów przeliczonych na genisteinę) oraz substancje pomocnicze: celulozę mikrokrystaliczną, poliwinylopyrolidon, stearynian magnezu, hydroksypropylo-metylocelulozę, talk oraz glicerynę.
Preparat Soyfem stosuje się:

* u kobiet z dolegliwościami okresu menopauzy : przypływami uczucia gorąca, nadmiernym poceniem się, zakłóceniami snu, uczuciem napięcia nerwowego i niepokoju.
* w profilaktyce chorób układu krążenia, wraz zachowaniem odpowiedniej diety.
Dla preparatów zawierających izoflawony nie są wymagane specjalne środki ostrożności. Ze względu na słabe działanie estrogenne, zaleca się przeprowadzenie wywiadu z pacjentką na temat równoczesnego stosowania doustnych środków antykoncepcyjnych.
Przy zalecanym dawkowaniu objawy niepożądane nie są znane.
Lek przyjmuje się doustnie 2 razy na dobę po 1 lub 2 tabletki.
Nie zaleca się stosowania preparatu w okresie ciąży i karmienia.
30 lub 60 tabletek w blistrach po 10 tabletek
Nie stwierdzono.
Nie są znane interakcje z innymi lekami.
Lek nie wpływa na zdolność do prowadzenia pojazdów mechanicznych i obsługę maszyn oraz nie upośledza sprawności psychofizycznej.
Reklama
Reklama

KONTAKT NaszeLeki.pl ® ©