Reklama
OPIS LEKU
SPERSADEXOLINE
krople do oczu
Ostre i przewlekłe bakteryjne zapalenie spojówek, cechujące się silnym obrzękiem i przekrwieniem. Zapalenie tęczówki, ciałka rzęskowego, twardówki i nadtwardówki.
Chloramfenikol jest anty-biotykiem uniemożliwiającym bakteriom na-mnażanie się. Preparat działa na wiele szczepów bakteryjnych. Dexametazon hamuje stany zapalne i uczuleniowe, przeciwdziałając rozszerzeniu naczyń włosowatych, które jest typowe dla stanów zapalnych. W wyniku uszczelnienia naczyń włosowatych zmniejsza się przepływ białych ciałek krwi oraz innych substancji do miejsca zapalnego i obrzęk zanika.
Tetryzolina zwęża obwodowe naczynia krwionośne, zapobiega przekrwieniu śluzówki.
substancje czynne - chloramfenicol, dexametazon, tetryzolina
Preparatu ze względu na zawartość tetryzoliny nie wolno stosować w jaskrze, w nadczynności tarczycy lub w nadciśnieniu krwi. Preparatu nie wolno stosować w uczuleniu na którykolwiek z jego składników. Leku nie zaleca się dzieciom.
Leku nie wolno stosować w infekcjach grzybiczych lub wirusowych. Przed rozpoczęciem leczenia należy przeprowadzić wymaz z oka pacjenta w celu sprawdzenia wrażliwości bakterii na lek. Kropli nie należy stosować w banalnych stanach zapalnych oczu. Długotrwałe oraz powtarzające się kuracje tym lekiem są niewskazane.
Lek może upośledzać sprawność psychofizyczną, dlatego też nie należy prowadzić pojazdów mechanicznych, ani wykonywać czynności precyzyjnych w trakcie jego stosowania.
>1/100
- Pieczenie i świąd oraz widzenie przez mgłę bezpośrednio po zastosowaniu kropli.
- Zawroty głowy.
- Pogorszona akomodacja oka.

<1/1000
- Pojawienie się flory bakteryjnej opornej na chloramfenikol.
Dawkę ustala okulista. W stanach ostrych zazwyczaj 1 kropla do worka spojówkowego co godzinę. W stanach nieostrych 1 kropla 2- 4 razy dziennie.
O zastosowaniu leku podczas ciąży powinien zadecydować lekarz.
Zamiar stosowania leku w okresie karmienia dziecka piersią należy omówić z lekarzem.
krople do oczu 5 ml.
Krople należy przechowywać w temperaturze pokojowej. Lek traci ważność w miesiąc po otwarciu opakowania.
Reklama
Reklama

KONTAKT NaszeLeki.pl ® ©