Reklama
OPIS LEKU
SULFAGUANIDINUM
tabletki 500 mg
Ostra i przewlekła biegunka bakteryjna. Zapalenie żołądka lub jelit. Przed i po zabiegach chirurgicznych na jelitach.
Sulfaguanidyna jest sulfonamidem, który w bardzo niewielkim stopniu wchłania się z przewodu pokarmowego. Działa bakteriostatycznie na chorobotwórcze bakterie przewodu pokarmowego.
substancja czynna - sulfaguanidine
Sulfaguanidyny nie wolno stosować w uczuleniu na sulfonamidy. Leku nie należy stosować w znacznym odwodnieniu organizmu oraz we wrzodziejącym zapaleniu jelita grubego. Oczekiwany skutek leczenia może ulec zmianie, jeśli Sulfaguanidynę stosuje się jednocześnie z innymi lekami. Zamiar stosowania innych leków łącznie z preparatem należy omówić z lekarzem.
Brak danych statystycznych na temat działań ubocznych Sulfaguanidyny. Wiadomo jednak, że lek może wywołać reakcje skórne w postaci wysypki i świądu, wzrost flory bakteryjnej opornej na lek oraz zaburzenia przewodu pokarmowego z bólami brzucha, niestrawnością oraz wzdęciami.
Dorośli 2-4 tabletki co 4 godziny w ciągu 5 dni. W czerwonce 6 tabletek co 6 godzin przez 3 dni, następnie 6 tabletek co 12 godzin przez 4 dni.
Ograniczone doświadczenia ze stosowaniem leku w okresie ciąży, należy zatem zasięgnąć opinii lekarza w razie zamiaru stosowania leku podczas ciąży.
Lek nie przenika do mleka matki.
tabletki 500 mg a 20 szt.
Reklama
Reklama

KONTAKT NaszeLeki.pl ® ©