Reklama
Encyklopedia leków
OPIS LEKU
SZCZEPIONKA WEDŁUG DELBETA
iniekcje
Szczepionkę stosuje się w ropniach, czyraczności, ropniu i zapaleniu gruczołu sutkowego, w zapaleniu węzłów i naczyń chłonnych.
Szczepionka jest rozcieńczoną i odpowiednio spreparowaną hodowlą bakterii. Preparat pobudza odporność organizmu.
substancja czynna - gronkowce, paciorkowce, pałeczki ropy błękitnej wyhodowane na bulionie
Preparatu nie wolno podawać osobom chorym na gruźlicę lub cukrzycę, przewlekłe zapalenie nerek, w niewydolności krążenia. Szczepionki nie wolno stosować w trakcie kuracji kortyzonowej, osobom osłabionym oraz osobom w podeszłym wieku.
Po 6 godzinach od momentu wstrzyknięcia szczepionki może wystąpić odczyn w miejscu wstrzyknięcia, bolesność, dreszcze, bóle głowy, osłabienie i wymioty.
Dawkę ustala lekarz. Zazwyczaj dorośli -1-2 ml na dobę; dzieci - do lat 3 0,6 ml na dobę; 3-6 lat 1 ml na dobę; 9-14 lat 1,5 ml na dobę. Zastrzyki domięśniowo lub podskórnie wykonuje wyłącznie służba zdrowia, która udziela bliższych informacji o leku.
Istnieje prawdopodobieństwo, że preparat oddziałuje na płód. Nie wolno podawać szczepionki, zwłaszcza w ostatnim trymestrze ciąży.
Nie wiadomo czy lek przenika do mleka matki, należy zatem zasięgnąć opinii lekarza w razie zamiaru stosowania leku w okresie karmienia dziecka piersią.
iniekcje a 2 ampułki po 2 ml, a 25 ampułek po 2 ml.
Szczepionkę należy przechowywać w temperaturze 2-8°C; nie zamrażać.
Reklama
Reklama

KONTAKT NaszeLeki.pl ® ©