Reklama
OPIS LEKU
TABCIN
tabletki
Preparat złożony o skojarzonym działaniu składników. Chlorfenyramina, substancja przeciwhistaminowa, łagodzi objawy nieżytu nosa (katar i kichanie) w przebiegu przeziębienia i grypy. Pseudoefedryna, substancja zwężająca naczynia krwionośne, zmniejsza obrzęk błony śluzowej nosa w przebiegu przeziębienia, a tym samym ułatwia swobodne oddychanie. Paracetamol, o działaniu przeciwbólowym i przeciwgorączkowym, łagodzi bóle, np. głowy, gardła oraz łagodzi ogólne objawy przeziębienia i grypy.
1 kapsułka zawiera substancje czynne: maleinian chlorfenyraminy 2 mg, chlorowodorek pseudoefedryny 30 mg, paracetamol 250 mg oraz substancje pomocnicze.
Lek stosuje się w łagodzeniu objawów przeziębienia i grypy przebiegających z katarem, obrzękiem błony śluzowej nosa i zatok, bólem głowy, uczuciem ogólnego rozbicia, kichaniem, gorączką, drapaniem w gardle i bólem gardła.
Dorośli:
dwie kapsułki jednorazowo
Dzieci 6-12 lat:
jedna kapsułka jednorazowo
Dawkę popić niewielką ilością wody. Można powtarzać co 4 godziny, do 4 razy w ciągu doby. Nie zwiększać zalecanej dawki. Nie przyjmować dłużej niż 7 dni.
12 sztuk kapsułek
Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu, nie stosować leku po upływie terminu ważności. Lek przechowywać w temperaturze pokojowej, tj. 15-25°C, w miejscu niedostępnym dla dzieci.
Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.
N02BE
Preparatu nie podawać dzieciom do lat 6, osobom z nadwrażliwością na którykolwiek składnik leku, przyjmującym niektóre leki przeciwdepresyjne (IMAO) lub AZT (zydowudyna), z niedoborem dehydrogenazy glukozo-6-fosforanowej oraz z ciężką niewydolnością wątroby i nerek, kobietom karmiącym piersią. Zalecana ostrożność w chorobach układu oddechowego i krążenia, jaskrze, przeroście prostaty, w cukrzycy, nadczynności tarczycy, przy nadużywaniu alkoholu, w niewydolności wątroby lub nerek, u kobiet w ciąży oraz w razie przyjmowania niektórych leków przeciwzakrzepowych, nasennych, przeciwpadaczkowych, rifampicyny, chloramfenikolu. Nie należy spożywać alkoholu ani przyjmować środków uspokajających. Lek może upośledzać zdolność prowadzenia pojazdów i obsługi maszyn. W czasie stosowania rzadko mogą wystąpić m.in.: zawroty i bóle głowy, senność, zaburzenia żołądkowe, nudności, wymioty, suchość w ustach, wzrost ciśnienia tętniczego krwi, zaburzenia rytmu serca, pobudliwość, niepokój ruchowy, bezsenność, reakcje alergiczne.
Lek został dopuszczony do sprzedaży w aptekach bez recepty.
Reklama
Reklama

KONTAKT NaszeLeki.pl ® ©