Reklama
OPIS LEKU
TELDANE
tabletki 60 mg; 120 mg
Katar sienny, alergiczny nieżyt nosa, nieżyt spojówek, ukąszenia insektów. Pokrzywka.
Teldane jest antagonistą histaminy, substancji która wyzwala się z komórek tucznych w stanach zapalnych powodując m. in. obrzęk, świąd oraz łzawienie oczu. Maksymalny efekt działania preparatu następuje...
substancja czynna - terfenadine
Preparatu nie wolno podawać osobom uczulonym na terfenadine. Preparatu nie wolno podawać pacjentom z silnie zaburzoną funkcją wątroby, z zaburzonym przewodzeniem impulsu w mięśniu sercowym, w zbyt niskim stężeniu potasu w osoczu. W razie omdleń po zażyciu Teldane, należy leczenie przerwać i skontaktować się z lekarzem. Leku nie wolno przyjmować łącznie z preparatami zawierającymi: erytromycynę, itrakonazol, ketokonazol, klaritromycynę lub nefazodon. Należy zachować ostrożność w podawaniu leku pacjentom pozostającym na leczeniu psychofarmakami oraz lekami moczopędnymi. Pacjenci z zaburzoną funkcją nerek otrzymują zredukowaną dawkę leku.
Oczekiwany skutek leczenia może ulec zmianie, jeśli Teldane stosuje się jednocześnie z innymi lekami. Należy więc poradzić się lekarza w razie zamiaru stosowania innych leków łącznie z preparatem. Terfenadiny nie wolno zażywać łącznie z sokiem grejpfrutowym. Leku nie podaje się dzieciom poniżej 12 roku życia.
>1/100
- Bóle i zawroty głowy.
- Mdłości.

<1/1000
- Zaburzone przewodzenie impulsów w sercu.
- Migotanie komór serca.
- Bóle brzucha.
- Uczulenie na promienie słoneczne.
- Pokrzywka.
Dawkę ustala lekarz. Zazwyczaj dorosłym oraz dzieciom powyżej 12 roku życia 60 mg dwa razy dziennie rano i wieczorem.
Preparatu nie należy podawać w okresie ciąży i karmienia dziecka piersią.
tabletki 60 mg 14 szt.; tabletki 120 mg 7 szt.
Reklama
Reklama

KONTAKT NaszeLeki.pl ® ©