Reklama
OPIS LEKU
THIOCTACID
iniekcje 25 mg/ml.
Leczenie przewlekłych chorób wątroby, zapalenie i marskość wątroby na tle alkoholizmu, w śpiączce wątrobowej w zatruciach tlenkiem węgla, metalami ciężkimi, z wyjątkiem ołowiu. Thioctacid stosuje się również w ratowaniu zatrutych muchomorem sromotnikowym, w leczeniu miażdżycy, w zapaleniu wielonerwowym, w uporczywych wymiotach u ciężarnych.
Thioctacid działa moczopędnie, zmniejsza stężenie tłuszczów w osoczu. Działa silnie odtruwająco.
substancja czynna - thioctic acid.
Preparatu nie stosuje się w uczuleniu na kwas siarkowooctowy. Preparat nie jest skuteczny w leczeniu wirusowego zapalenia wątroby. Oczekiwany skutek leczenia może ulec zmianie, jeśli Thioctacid stosuje się jednocześnie z innymi lekami. Zamiar stosowania innych leków łącznie z preparatem należy omówić z lekarzem.
Brak danych statystycznych na temat działań ubocznych. Wiadomo jednak, że może pojawić się biegunka, podwyższona temperatura ciała, zaczerwienienie twarzy. Preparat podany dożylnie może spowodować uczucie ucisku w głowie i przemijające trudności w oddychaniu.
Dawkę ustala lekarz. Zastrzyki wykonuje wyłącznie służba zdrowia, która udziela bliższych informacji o leku.
O ewentualnym zastosowaniu leku w okresie ciąży musi zadecydować lekarz.
Nie wiadomo czy lek przenika do mleka matki, należy zatem zasięgnąć opinii lekarza w razie zamiaru stosowania leku w okresie karmienia dziecka piersią.
iniekcje 25 mg/ml a 5 ampułek po 2 ml.
Reklama
Reklama

KONTAKT NaszeLeki.pl ® ©